Centrālā finanšu un līgumu aģentūra īsteno Eiropas Savienības programmas “Savienības Krāpšanas apkarošanas programma” projektu par Klientu profila sistēmas izveidi.
Eiropas Savienības programmas “Savienības Krāpšanas apkarošanas programma” 2021. - 2027. gada periodam ir šādi vispārīgi mērķi:
- aizsargāt ES finanšu intereses, atbalstot pasākumus, lai apkarotu pārkāpumus, krāpšanu un korupciju, kas ietekmē ES budžetu;
- atbalstīt savstarpēju palīdzību starp ES dalībvalstu administratīvajām iestādēm;
- nodrošināt muitas un lauksaimniecības tiesību aktu pareizu piemērošanu, atbalstot sadarbību starp ES dalībvalstu administratīvajām iestādēm un EK.
Eiropas Savienības (ES) finanšu interešu aizsardzības koordinācijas padomes (AFCOS padome) Eiropas Komisijas (EK) administrētās programmas "Savienības Krāpšanas apkarošanas programma" ietvaros bija izsludināta projektu atlase ar mērķi aizsargāt ES finanšu intereses, atbalstot pasākumus, lai apkarotu pārkāpumus, krāpšanu un korupciju, kas ietekmē ES budžetu.
CFLA, ņemot vērā aģentūras darba pamatprincipu - nulles tolerance pret krāpšanu un korupciju, kā arī CFLA darbības stratēģijā 2023.-2026.gadam definētos mērķus "Risku pieejā balstīta projektu uzraudzības sistēma" un "Uzraudzības procesu vienkāršošana un automatizēšana" 2023. gadā bija pieteikusi EK projektu "Klientu profila sistēmas izveide" (KPS), kas paredz izveidot rīku datos balstītai un automatizētai risku uzraudzībai Aģentūras klientu līmenī un saņēma apstiprinājumu šī projekta īstenošanai.
Ieviešanas termiņš: 2024. gada 1.janvāris- 2025. gada 31. augusts.
Finansējums: Projekts tiek līdzfinansēts no ES programmas "Savienības Krāpšanas apkarošanas programma".
Projekta kopējais finansējums: |
897 592 euro |
---|---|
ES līdzfinansējums: |
718 073,60 euro |
Valsts līdzfinansējums: |
179 518,40 euro |
KPS projekta mērķi ir:
- izstrādāt un ieviest riska novērtēšanas rīku, ar kuru var identificēt riskus, kas saistīti ar finansējuma saņēmējiem;
- riska novērtējuma veikšana, izmantojot iepriekš noteiktu kritēriju kopumu un atbilstošus datu kopumus;
- sniegt visaptverošu riska novērtējuma ziņojumu, lai CFLA varētu pieņemt pamatotus lēmumus par līdzekļu piešķiršanu.
KPS papildinās citas darbības, ko veic CFLA kā ES fondu sadarbības iestāde, kā arī ES fondu vadošā iestāde, atbildīgās iestādes un Revīzijas iestāde.
Ieviešot risku pieejā balstītu projektu uzraudzības sistēmu, kuras ietvaros tiek izstrādāta KPS, vieni no ieguvējiem būs arī mūsu klienti – finansējuma saņēmēji, jo no savas puses varēsim veikt mērķtiecīgas un fokusētas pārbaudes, tādējādi samazinot administratīvo slogu gan CFLA, gan finansējuma saņēmēja pusē.