Atlases padomes sastāvs veidojams vienots uz konkrētu pētījumu atlases kārtu (uzsaukumu) un ir precizējams, izslēdzot vai aizstājot attiecīgos dalībniekus, atbilstoši identificētajiem interešu konflikta riskiem. Ja kompetences centrs konstatē, ka kāds pētniecības projektu atlases padomes dalībnieks atrodas interešu konfliktā vai netiek ievērots objektivitātes, caurspīdīguma vai vienlīdzības princips, kā arī krāpšanas un korupcijas gadījumā, vai pastāv minēto pārkāpumu iestāšanās risks, kompetences centram ir jāizslēdz minētais atlases padomes dalībnieks no pētījumu atlases padomes pilnībā. Ja citādi nav iespējams ievērot atlases padomes kvorumu, minētais atlases padomes dalībnieks jāaizstāj ar citu padomes dalībnieku.
Ja pētniecības projektu vērtēšana notikusi interešu konflikta apstākļos, nevienu pētniecības projektu pieteikumu pirms pārvērtēšanas apstiprināt nevar. Pārvērtēšanu veic no jauna izveidotā pētniecības projektu atlases padome, kurā interešu konflikta riski ir novērsti.
Jaunie atlases padomes dalībnieki ir piesaistāmi atklātā konkursā. Jaunizveidotā padome pārvērtē visus pētniecības projektu pieteikumus – gan apstiprinātos, gan noraidītos. Pārvērtēšanas procesu ir jādokumentē. Atlases padomes dalībnieki, kuri paliek padomē, pārvērtēšanā var izmantot sākotnēji sniegtos vērtējumus, šiem padomes dalībniekiem apliecinot, ka viņu sākotnējais vērtējums paliek nemainīgs, tādējādi taupot šo dalībnieku laiku. Protokolu, kas atspoguļo pārvērtēšanu, pēc tās noslēgšanas jāiesniedz Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA), lai CFLA noslēgtu līguma par projekta īstenošanu grozījumu procedūru.
Kompetences centram padomes locekļi ir jāiepazīstina ar kompetences centra kārtību un dokumentāciju par interešu konflikta novēršanu, stratēģiju, pētījumu izvērtēšanas kārtību un vērtēšanas kritērijiem, kā arī citiem atlases padomes dalībniekiem saistošiem dokumentiem. Šo procesu nepieciešams protokolēt. Padomes dalībniekiem jāparaksta objektivitātes, konfidencialitātes un interešu konflikta neesamības apliecinājumi.