Aizsargdambja kodolu veido ģeosintētiskie maisi ar smiltīm no Buļļupes akvatorijas. Pārsūknētā grunts pildīta speciālajos maisos izvietota dambja veidošanas līnijā, un turpmāk veido aizsargdambja kodolu. Šī tehnoloģija maksimāli ierobežo grunts noplūdes iespējamību uz blakus teritorijām, ceļiem un ielām, kā arī nepieļauj sekundāro upes piesārņojumu.
Veikta arī četru lietus kanalizācijas sūkņu staciju izbūve un montāža. Sūkņu stacijas pasargā aizsargdambi no izskalošanas un ļauj pārsūknēt lietus ūdeni palu laikā - ūdens līmeņa palielināšanas gadījumos pašteces lietus ūdens kolektori tiek slēgti ar automātiskiem aizvariem (aizbīdņiem), un lietus ūdens tiek pārsūknēts ar lietus kanalizācijas sūkņu stacijām.
Papildus aizsargdambja izbūvei Rīga pilsētas pašvaldība veica teritorijas labiekārtošanu, izveidojot atpūtas vietas un ierīkojot apstādījumus. Tāpat pretplūdu aizsargvbūvē ir nodrošināta vides pieejamība iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem.
Bolderājas pretplūdu aizsargbūve tapusi projekta “Bolderājas pretplūdu pasākumi” rezultātā, kas tiek īstenots ar 2014.–2020. gada Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 5.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu pilsētu teritorijās” atbalstu.
Projekta mērķis ir, pielāgoties klimata pārmaiņām, samazināt augstu plūdu risku Bolderājas apkaimē un nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi, kā arī saimnieciskās darbības konkurētspēju un turpmāku attīstību.
Bolderājas pretplūdu aiszargbūves būvniecību veica personu apvienība „EKO Rent”. Būvuzraudzību veica SIA „Jurēvičs un Partneri”, bet būvdarbu autoruzraudzību nodrošināja būvprojekta izstrādātājs – personu apvienība „GCR 1”.
Autors: Rīgas dome