Ar Eiropas Savienības fondu atbalstu Latvijā īsteno deinstitucionalizāciju - lielos institucionālās aprūpes centrus aizstāj ar sabiedrībā balstītiem sociālajiem pakalpojumiem un ģimeniskai videi pietuvinātiem pakalpojumiem.

Tā šonedēļ, 25. augustā, ekspluatācijā nodots jaunais sociālo pakalpojumu centrs “Pērle”, lielākais šāda veida centrs Cēsu novadā.

Sociālo pakalpojumu centrā, kas atrodas Rīgas ielā 90, Cēsīs, paredzēts veidot vairākus sociālos pakalpojumus:

  • dienas aprūpes centru pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem;
  • specializētās darbnīcas pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem ar iespēju nākotnē iekļauties darba tirgū;
  • dienas aprūpes un rehabilitācijas centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem;
  • pakalpojumu “Atelpas brīdis” – īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojumu, kas piedāvā vecākiem uz vienu vai vairākām diennaktīm atstāt bērnu speciālistu aprūpē.

Ikdienā centru apmeklēs 50-75 klienti, strādās 20-24 darbinieki. Papildus projektā plānots veidot arī grupu dzīvokļa pakalpojumu ar 16 vietām Caunas ielā 8, Cēsīs.

ES fondu investīcijas projekta īstenošanā - vairāk nekā 1,1 miljons eiro. Plašāk par projektu - esfondi.lv

 

Sociālās aprūpes un atbalsta centrs “Avots”

Daugavpils novada Kraujas ciemā sociālās aprūpes un atbalsta centrā “Avots” darbu sācis sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem - 17. augustā norisinājās rehabilitācijas centra atvēršana. 

Centrs ir aprīkots ar multisensorās istabas aprīkojumu, fizioterapijas pakalpojuma un kabineta aprīkojumu  un smilšu terapijas kabineta aprīkojumu. Ierīkots arī audiologopēda kabinets.

Rehabilitācijas centrā darbosies fizioterapeits, ergoterapeits, psihologs un audio logopēds.

Centrs pavērs unikālu iespēju bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu vecākiem vienuviet saņemt pakalpojumus četru kvalificētu speciālistu uzraudzībā. Multisensorā istaba tiks izmantota ergoterapijas un fizioterapijas nodarbībām vai psihologa vajadzībām. Ar uzstādītā aprīkojuma  palīdzību speciālisti darbosies, lai attīstītu bērniem dažādas iemaņas, kuras noteiktu iemeslu dēļ nav attīstījušās (atmiņa, tauste, garša, redze, skaņa, smaržas un kustības sajūtas).

Pakalpojums prioritāri būs pieejams Augšdaugavas novada bērniem, nākotnē pakalpojumus varētu piedāvāt arī citu pašvaldību bērniem.

Vairāk par projektu - esfondi.lv