• Smilšu iela 1,
 • Rīga, LV-1919,
 • tālr. 22306116,
 • fakss 67357841,
 • e-pasts cfla@cfla.gov.lv,
 • www.cfla.gov.lv
04.03.2021.
FM: Turpinās sarunas par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānā paredzētajām reformām
Turpinoties Latvijas diskusijām ar  Eiropas Komisiju (EK) par iesniegto Atveseļošanas un noturības plāna (ANM) projektu, notikusi saruna par likuma varas virzienā plānotajām reformām un investīcijām. Līdz šim notikušas diskusijas arī par veselības un nevienlīdzības mazināšanas jomām. Nākamnedēļ diskusijas turpināsies.
02.03.2021.
FM aicina piedalīties diskusijās par ES fondu un Atveseļošanas un noturības mehānisma ietvaros plānotajiem ieguldījumiem
Trīs dienas – 8., 10. un 12. martā, attālināti notiks Finanšu ministrijas (FM) rīkotas atkārtotas tematiskās diskusijas, lai ar sociālajiem un sadarbības partneriem pārrunātu Eiropas Savienības (ES) fondu un Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) ietvaros plānotos ieguldījumus klimata un transporta, digitalizācijas, ekonomikas attīstības, veselības, nevienlīdzības mazināšanas un likuma varas jomās no 2021. līdz 2027. gadam, informē FM.
01.03.2021.
Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānā nepieciešams lielāks uzsvars uz reformām
Pagājušajā nedēļā Latvija kā pirmā no Baltijas valstīm uzsāka sarunas ar Eiropas Komisiju (EK) par iesniegto Atveseļošanas un noturības plāna (ANM) projektu. Šobrīd notikušas tematiskās diskusijas par diviem no ANM plāna virzieniem – veselību un nevienlīdzības mazināšanu. Šonedēļ diskusijas turpināsies.
25.02.2021.
Ar ES fondu atbalstu Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadībā turpinās kultūras mantojuma digitalizācija
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu ceturto gadu regulāri tiek papildināti kultūras materiāli digitālā formātā – senas kinohronikas, pagājušā gadsimta prese, Dziesmu un deju svētku vēsture, laikraksta “Diena” fotonegatīvu arhīvs un daudz kas cits šobrīd interesentiem ir pieejams digitālā veidā.
23.02.2021.
FM: Ar Eiropas Komisiju uzsāktas sarunas par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānu
Šonedēļ Latvija kā pirmā no Baltijas valstīm uzsākusi sarunas ar Eiropas Komisiju (EK) par iesniegto Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) plānu.
22.02.2021.
“Olainfarm” atjauno aukstumstaciju ilgtspējīgākai un zaļākai ražošanai
Ar saukli “Zaļākai šodienai” šonedēļ “Olainfarm” atklāj pārbūvēto aukstumstaciju un tās inženiersistēmu, kas veicinās siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu. Aukstumstacijas un sadales infrastruktūras modernizācijā ieguldīti vairāk nekā 2,7 miljoni eiro, tai skaitā Kohēzijas fonda līdzfinansējums 700 tūkstošu eiro apmērā. 
22.02.2021.
Vidzemes slimnīcā veikta Ambulatorās daļas un Funkcionālās diagnostikas nodaļas pārbūve
Ieguldot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, Vidzemes slimnīcā pārbūvēta Ambulatorā daļa un Funkcionālās diagnostikas nodaļa, kā arī slimnīcas ieejas mezgls un kāpņu telpa.
19.02.2021.
VARAM: Pašvaldībām būs pieejamas vēl vismaz 15 milj. eiro investīcijas uzņēmējdarbības attīstībai degradēto teritoriju sakārtošana
Degradēto teritoriju revitalizācijai būs pieejami vairāk nekā 15 miljoni eiro, ko pašvaldības varēs izmantot ceļu satiksmes, komercdarbības mērķiem paredzēto ēku un to infrastruktūras attīstīšanai, kā arī nepieciešamo industriālo pieslēgumu nodrošināšanai un teritorijas labiekārtošanai.
18.02.2021.
Noderīgi: IUB palīgmateriāls, lai izvairītos no iepirkumu nepamatotas sadalīšanas
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) ir sagatavojis palīgmateriālu - kontroljautājumus, kas palīdzēs iepirkuma plānošanas procesā, lai izvairītos no iepirkumu nepamatotas sadalīšanas.
17.02.2021.
ES fondu atbalstam finansējuma piesaistei kapitāla tirgos pieteikušies pieci pretendenti
ES fondu finansējuma piešķiršanai mazo un vidējo komersantu akciju un obligāciju emisijai projektu atlases otrajā kārtā saņemti pieci iesniegumi. Kopējais pieprasītais finansējuma apmērs ir 41% no projektu atlases kārtā pieejamā.
17.02.2021.
PAŠVALDĪBĀM: svarīgi par aktuālo informāciju saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu – finansējuma saņēmēja maiņa
Jaunizveidoto novadu pašvaldības pēc 2021. gada pašvaldības vēlēšanām pārņems novadā iekļauto pašvaldību saistības, tostarp vienošanos par ES fondu projektu īstenošanu. Finansējuma saņēmēja maiņa attiecināma gan uz projektiem, kas ir īstenošanā, gan tiem projektiem, kam īstenošanas posms ir noslēdzies un turpinās projekta pēcuzraudzība.
16.02.2021.
Pabeigts Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma jaunais korpuss
Mākslas un mediju izglītības apguvei radīta mūsdienīga mācību vide - Rīgas Mākslas un mediju tehnikumam ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu uzcelts jauns korpuss, kas š.g. februārī nodots ekspluatācijā. 
11.02.2021.
CFLA izsludina atlasi par ES fondu finansējumu tramvaju infrastruktūrai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Rīgas, Liepājas un Daugavpils tramvaju pārvadājumu nodrošinātājiem sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņemšanai. Tramvaju infrastruktūras attīstībai paredzēts ES fondu līdzfinansējums 74,8 miljonu eiro apmērā.
09.02.2021.
FM: ES fondu investīciju projektu īstenošana intensīvi turpinās arī COVID-19 ārkārtas apstākļos
Eiropas Savienības fondu projektu īstenotājiem 2020. gadā veikti maksājumi vairāk kā 600 miljonu eiro apjomā, izpildot gada prognozi par 112 procentiem, Finanšu ministrija informē Ministru kabinetā iesniegtajā ziņojumā par ES fondu investīciju aktualitātēm.
09.02.2021.
Naukšēnos izveidota darbnīca cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem
Naukšēnu novada pašvaldība, pilnveidojot sociālo pakalpojumu infrastruktūru, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu ir izveidojusi specializētas darbnīcas pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. 
09.02.2021.
FM: Latvijas Atveseļošanas un noturības plāna projekts iesniegts izvērtēšanai Eiropas Komisijai un sabiedrībai
Otrdien, 9. februārī, Finanšu ministrija iesniegusi izskatīšanai Eiropas Komisijā Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) plāna projektu. Tāpat ikviens interesents aicināts sniegt savu viedokli un komentārus uzsāktajā sabiedriskajā apspriešanā par ANM plāna projektu. 
08.02.2021.
Daugavpilij, Jēkabpilij un Valmierai pieejams ES fondu finansējums autobusu iegādei
CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu  Daugavpils, Jēkabpils un Valmieras pašvaldību abiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem iesniegt projektus Kohēzijas fonda līdzfinansējuma saņemšanai. Videi draudzīgas sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai no ES fondiem pieejami 10,6 miljoni eiro.
05.02.2021.
Uzņēmumi var pieteikties ES fondu atbalstam finansējuma piesaistei kapitāla tirgos
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir apstiprinājusi uzņēmumu akciju emisijas projektus, kas iesniegti atlases pirmajā kārtā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā mazo un vidējo komersantu finansējuma piesaistei kapitāla tirgos. Līdz 15. februārim turpinās jaunu projektu iesniegumu pieņemšana.
05.02.2021.
Ventspils Augstskolas “A” korpuss pielāgots cilvēkiem ar kustību traucējumiem
Ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu Ventspils Augstskolā pabeigti būvniecības darbi, pielāgojot  mācību ēkas “A” korpusu cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
04.02.2021.
Valdībā skatīs Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna projektu
Ceturtdien, 4.februārī, valdībā skatīs Finanšu ministrijas iesniegto Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna projektu. Plāna projekts, kurš sagatavots atbilstoši Nacionālā attīstības plāna mērķiem un Eiropas Komisijas ieteikumiem, pēc izskatīšanas valdībā tiks virzīts saskaņošanai EK.
02.02.2021.
Latvijas Universitātes Zinātņu māja papildināta ar modernu aprīkojumu
Latvijas Universitāte pabeigusi īstenot vērienīgo attīstības projektu – ieguldot 24 miljonus eiro ERAF finansējuma, tapusi Zinātņu māja, un zinātniskie institūti un fakultātes, kas īsteno pētniecību eksakto zinātņu nozarē un medicīnas un dzīvības zinātņu nozarēs, aprīkoti ar modernu infrastruktūru zinātnisko pētījumu veikšanai.
01.02.2021.
FM: Latvijas Atveseļošanas un noturības plāna izstrādē nepieciešama visu iesaistīto pušu mērķtiecīga sadarbība
Piektdien, 29. janvārī, Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomē pārrunāts Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) plāna projekts, tā mērķi, plānotās strukturālās reformas un investīcijas, kā arī turpmākā rīcība plāna izstrādē.
29.01.2021.
Kuldīgā būs starptautiska maģistra programma pakalpojumu dizainā
Šonedēļ Kuldīgas novada pašvaldība un biedrība “Kuldīgas Mākslinieku rezidence” parakstījusi līgumu ar četrām augstskolām – Latvijas Mākslas akadēmiju, Lapzemes universitāti Somijā, Rīgas Ekonomikas augstskolu un Igaunijas Mākslas akadēmiju – par starptautiskas maģistra līmeņa studiju programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” īstenošanu Kuldīgā, sākot no 2021. gada rudens.
28.01.2021.
Baltijas valstu uzraugošās institūcijas ES fondu projektiem vides jomā apmainās pieredzēm
Šodien, 28. janvārī, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas ES fondu projektu uzraugošās institūcijas vides jomā tikās, lai pārrunātu aktualitātes investīciju progresā un plānus 2021. – 2027. gada plānošanas perioda ES fondu investīcijām vides jautājumu risināšanai.
27.01.2021.
Ādažu novadā atjaunots Gaujas – Daugavas kanāls
Ieguldot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļus 2,87 miljonu apmērā, ir pabeigta valsts nozīmes ūdensnotekas Gaujas - Daugavas kanāla pārbūve. Projekta mērķis bija samazināt plūdu apdraudējumu Ādažu novadā, palielināt novadu iedzīvotāju drošību, tādējādi veicinot uzņēmējdarbības attīstību teritorijā un uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti.
27.01.2021.
FM: Sagatavots Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna projekts
Finanšu ministrijas darba grupa kopā ar nozaru ministrijām un sociālajiem un sadarbības partneriem ir sagatavojusi Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna projektu. Projektu plānots iesniegt izskatīšanai valdībā februāra sākumā.
26.01.2021.
CFLA izsludina atlasi par ES fondu finansējumu elektrovilcienu iegādei
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu AS “Pasažieru vilciens” sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņemšanai. Elektrovilcienu iegādei paredzēts ES fondu līdzfinansējums 114,2 miljonu eiro apmērā.
26.01.2021.
Plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafika aktualizēšana - līdz 1. februārim!
Februārī tiks aktualizēts finanšu disciplīnas 2021. gada plāns - CFLA aicina visus finansējuma saņēmējus rūpīgi izvērtēt iespējamos riskus, kas varētu ietekmēt projekta naudas plūsmu, un nepieciešamības gadījumā aktualizēt plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafiku līdz š.g. 1. februārim. 
26.01.2021.
Jūrmalā ar ES fondu finansējumu atjaunotas divas skolas
2020. gada izskaņā nodotas ekspluatācijā divas Jūrmalas pilsētas izglītības iestādes – Jūrmalas pilsētas Ķemeru pamatskolas ēka, kā arī Jūrmalas Sporta skolas peldbaseinu ēka. Abās ēkās ar Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu uzlabota energoefektivitāte.
25.01.2021.
Veselības aprūpes infrastruktūrai no ES fondiem – 43 miljoni eiro
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir izsludinājusi Eiropas Savienības (ES) fondu projektu atlasi, kur Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta infrastruktūrā no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) paredzētas investīcijas 43 miljonu eiro apmērā.
21.01.2021.
FM: Jauns likums palīdzēs stiprināt cīņu pret ES finansējuma izkrāpšanu
Ceturtdien, 21. janvārī, Saeima trešajā lasījumā pieņēma jaunu likumu “Eiropas Birojam krāpšanas apkarošanai sniedzamā atbalsta likums”. Tas izstrādāts, lai nodrošinātu efektīvu atbalstu Eiropas Birojam krāpšanas apkarošanai (OLAF) tā veiktajās administratīvajās izmeklēšanās ar mērķi aizsargāt Eiropas Savienības (ES) finanšu intereses pret krāpšanu, korupciju un citām nelikumīgām darbībām.
19.01.2021.
Kuldīgā pabeigts apjomīgs ielu atjaunošanas projekts
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda 3,2 miljonu līdzfinansējumu Kuldīgā pabeigts ievērojams ielu atjaunošanas projekts, kas ilga divus gadus. Projekta teritorija atrodas Kuldīgas pilsētas centrālajā - dienvidu daļā.
18.01.2021.
ES fondu atbalsts ārstniecības personāla piesaistei Rīgā
Sniedzot atbalstu medicīnas personālam, kas nodrošina pacientu  ārstēšanu sabiedrības veselības krīzes situācijās, un stiprinot tā pieejamību Rīgā, Veselības ministrija īstenos Eiropas Savienības (ES) fondu projektu. Pieejamais ES fondu finansējums – 2,55 miljoni eiro.
18.01.2021.
Ķemeros iekārtos dabas tūrisma centru un parku
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda 5 miljonu līdzfinansējumu Ķemeros iekārtos dabas tūrisma centru un parku. Būvdarbus plānots uzsākt šogad un pabeigt 14 mēnešu laikā.
12.01.2021.
CFLA izsludina ES fondu projektu atlasi studējošo inovāciju sekmēšanai
Augstākās izglītības institūcijas ir aicinātas pieteikties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumam, lai īstenotu projektus studējošo inovāciju sekmēšanai. Programmas projektu atlases otrajā kārtā no ERAF paredzēts ieguldīt vairāk nekā 4,5 miljonus eiro.
07.01.2021.
Valmierā iegādāti deviņi jauni hibrīdautobusi
Valmieras pilsētā sabiedrisko transportu papildinājuši deviņi hibrīdautobusi - pirmoreiz kopš neatkarības atjaunošanas tie iegādāti pilnīgi jauni. To izdevies īstenot, izmantojot Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 1,9 miljonu eiro apmērā.
06.01.2021.
Liela uzņēmēju interese par energoefektivitātes uzlabošanu apstrādes rūpniecībā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) Eiropas Savienības (ES) fondu programmā energoefektivitātes uzlabošanai apstrādes rūpniecībā iesniegumu atlases trešajā kārtā saņēmusi 48 projektu iesniegumus. Lielākā aktivitāte – uzņēmumu attīstībai Pierīgā.
05.01.2021.
Liepājā būvē jaunu ražošanas ēku
LSEZ kapitālsabiedrība “Vecās Ostmalas Biznesa Parks” ar ERAF atbalstu uzsācis jaunas ražošanas ēkas būvniecību aptuveni 2000 m2 platībā. Jaunajā ēkā plānots izvietot ražošanas uzņēmumus.
KLIENTU APKALPOŠANAS CENTRS
Meistaru iela 10, Rīga
Tālrunis: (+371) 66939777
E-pasts: info@cfla.gov.lv
KORESPONDENCES
ADRESE
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra,
Smilšu iela 1,
Rīga (Vecrīga),
LV-1919

E-pasts oficiālai sarakstei cfla@cfla.gov.lv
Marts 2021
 • P
 • O
 • T
 • C
 • P
 • S
 • Sv
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot vietnes apskati Jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk
Piekrītu