• Smilšu iela 1,
 • Rīga, LV-1919,
 • tālr. 22306116,
 • fakss 67357841,
 • e-pasts cfla@cfla.gov.lv,
 • www.cfla.gov.lv
27.12.2017.
Noskaidroti Iepirkumu Gada balvas 2017 finālisti
Iepirkumu Gada balvas 2017 organizatori informē, ka no visiem iesūtītajiem pretendentu pieteikumiem, žūrija, kurā darbojas Finanšu ministrijas, Valsts reģionālās attīstības aģentūras, Iepirkumu uzraudzības biroja, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji, ir izvirzījusi 11 finālistus.
22.12.2017.
ES fondu programmā komersantu apmācībām investēti jau 76% no plānotā
Centrālās finanšu un līgumu aģentūras un Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija liecina, ka Eiropas Savienības fondu programmā nodarbināto apmācībām uzņēmējdarbības sektorā nodrošināta kvalifikācijas paaugstināšana vairāk kā 4000 darbinieku, un projektu īstenotājiem kopumā līdz šim izmaksāti jau 76% no plānotā finansējuma apjoma, ko paredzēts investēt līdz 2018. gada beigām.
15.12.2017.
Atklāj industriālo teritoriju Alūksnē
Uzņēmējdarbības veicināšanai reģionos Alūksnē ir izveidota jauna industriālā teritorija, tās attīstībā ieguldīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 1,83 milj. eiro apmērā.
15.12.2017.
Ar ES fondu projektu vadību e-vidē iepazīstina Lietuvas kolēģus
Šodien, 15. decembrī, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra uzņēma viesus no Lietuvas Centrālās projektu vadības aģentūras, lai dalītos pieredzē par izveidoto e-vidi Eiropas Savienības fondu līdzfinansēto projektu vadībai. 
15.12.2017.
TIEŠRAIDE semināram par 1.2.1.4. pasākuma "Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā" 2. kārtas projektu atlasi
Informatīvs seminārs par projektu iesniegumu atlasi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta saņemšanai jaunu produktu ieviešanai ražošanā.
12.12.2017.
Kā ES fondus ieguldīt mērķtiecīgi? Eiropas Sociālā fonda piemērs
Šogad aprit 60 gadi kopš ne tikai Eiropas Savienības (ES) pamata – Eiropas Ekonomikas kopienas – izveidošanās, bet arī vissenākā ES fonda dibināšanas. Eiropas Sociālā fonda (ESF) investīcijas Latvijā tiek ieguldītas kopš pievienojāmies ES. Gan Latvijā, gan citās dalībvalstīs tiek atzīmēta nozīmīgā jubileja, novērtēts paveiktais un diskutēts par nepieciešamo nākotnē.
11.12.2017.
Notiks seminārs par ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā
Piektdien, 15. decembrī, notiks informatīvs seminārs par projektu iesniegumu atlasi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta saņemšanai jaunu produktu ieviešanai ražošanā. Projektu iesniegumu atlases otrajā kārtā šim mērķim pieejams ERAF finansējums vairāk nekā 34 miljonu eiro apmērā.
08.12.2017.
FM: Latvija pauž savu nostāju par ES fondiem pēc 2020. gada
Piektdien, 8. decembrī, Varšavā noslēdzas augsta līmeņa tikšanās par Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas politikas nākotni, kurā Latvija pauda savu nostāju par Kohēzijas politiku pēc 2020. gada. Tikšanās laikā pārrunāta inovāciju loma nākotnē, kā arī jautājumi par ES fondu līdzfinansējuma likmēm, orientāciju uz rezultātiem un finanšu instrumentu izmantošanu.
06.12.2017.
TIEŠRAIDE semināram par SAM 4.3.1. otrās kārtas projektu atlasi
Informatīvais seminārs par projekta iesnieguma sagatavošanu un īstenošanu ES fondu programmā „Veicināt energoefektivitāti un vietējo AER izmantošanu centralizētajā siltumapgādē”  (2.kārta)
01.12.2017.
Seminārs Jelgavā “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”
Trešdien, 6. decembrī, Jelgavā notiks seminārs Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
30.11.2017.
Tallinā apmainās ar ESF projektu vadības pieredzi
Baltijas valstu pārvaldes iestādes, kas saistītas ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansēto projektu uzraudzību, š.g. 30. novembrī un 1. decembrī Tallinā tiekas ikgadējā sanāksmē, apmainoties ar pieredzi un gūtajām zināšanām. Tajā piedalās arī Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pārstāvji.
30.11.2017.
Eiropas Komisija Latviju atzīst kā pozitīvo piemēru ES fondu ieviešanā
Ceturtdien, 30. novembrī, noslēdzas ikgadējā novērtēšanas sanāksme ar Eiropas Komisijas (EK) pārstāvjiem, kurā Finanšu ministrija iepazīstina ar Eiropas Savienības Struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondi) ieviešanas stratēģisko virzību un tiek skatīti katras nozares sasniegumi un aktuālā situācija.
30.11.2017.
Nacionālā Mākslu vidusskola uzsāk skolas ēku modernizāciju
Otrdien, 28. novembrī, Profesionālās izglītības kompetences centrs (PIKC) “Nacionālā Mākslu vidusskola” un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra parakstīja vienošanos par projekta ieviešanu, kas paredz modernizēt centra ēkas, nodrošinot kvalitatīvas vidējās profesionālās kultūrizglītības pieejamību mūzikā, mākslā un dejā.
28.11.2017.
EM: MK lemj turpmāk atbalstīt starptautisku darījuma tūrisma pasākumu organizēšanu Latvijā
Akceptējot Ekonomikas ministrijas rosinātos grozījumus ES fondu programmā „Starptautiskās konkurētspējas veicināšana”, Ministru kabinets šā gada 28. novembrī pieņēma lēmumu turpmāk atbalstīt starptautisku darījuma tūrisma pasākumu organizēšanu Latvijā.
28.11.2017.
CFLA: jānovērtē stipras ES fondu projektu vadības komandas loma
Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda īstenošanas fāzē esošo programmu kopējais apjoms veido jau ap 86% no Latvijai pieejamā ES fondu finansējuma, liecina Centrālās finanšu un līgumu aģentūras apkopotā informācija.
23.11.2017.
Cēsīs notiks seminārs par labo praksi ES fondu projektu īstenošanā
Trešdien, 29. novembrī, Cēsīs notiks seminārs Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
21.11.2017.
CFLA izsludina projektu atlasi par ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi Ekonomikas ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā. Projektu iesniegumu atlases otrajā kārtā šim mērķim pieejams ERAF finansējums vairāk nekā 34 miljonu eiro apmērā.
16.11.2017.
Svinīgi tiks atklāts pirmais Rīgas revitalizācijas programmas objekts – VEF Kultūras pils
Jau rīt, 17. novembrī svinīgi tiks atklāta VEF Kultūras pils - pirmais objekts, kas atjaunots un labiekārtots Rīgas revitalizācijas programmas ietvaros. Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa visaptverošos rekonstrukcijas darbos ieguldīti gan ES fondu līdzekļi un valsts budžeta līdzfinansējums – kopumā 7 miljonu eiro apmērā - gan Rīgas pašvaldības un tās piesaistītais finansējums – 5,1 miljoni eiro.
16.11.2017.
CFLA seminārs Rēzeknē “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”
Trešdien, 22. novembrī, Rēzeknē notiks seminārs Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
15.11.2017.
EM: Piešķirts papildu finansējums 6,8 miljoni eiro atbalstam energoefektivitātei un vietējo AER izmantošanai centralizētajā siltumapgādē
Ekonomikas ministrija (EM) informē, ka atbalstīts EM ierosinājums piešķirt papildu finansējumu 6 805 775 eiro atbalstam centralizētās siltumapgādes energoefektivitātes paaugstināšanai un vietējo AER izmantošanai, tādējādi ļaujot sniegt atbalstu visiem šīs ES fondu atbalsta programmas pirmajā atlases kārtā iesniegtajiem projektiem, kas iesnieguši programmā noteiktajiem nosacījumiem atbilstošu projektu.
14.11.2017.
Kosovas delegācija iepazīstas ar CFLA pieredzi
Šodien, 14. novembrī, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) uzņēma viesus no Kosovas Valsts pārvaldes ministrijas un premjerministra biroja, kas ieradušies pieredzes apmaiņas vizītē Latvijā, lai gūtu ieskatu par valsts pārvaldes modernizēšanas veidiem un diskutētu par izaicinājumiem pārmaiņu vadībā un ārējā finansējuma piesaistē.
13.11.2017.
Ar ES fondu atbalstu modernizēs Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu
Šodien, 13. novembrī, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca noslēdza vienošanos par Eiropas Savienības fondu investīcijām slimnīcas veselības aprūpes infrastruktūrā. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektā paredzēts ieguldīt vairāk kā 8,3 miljonus eiro.
10.11.2017.
Paraksta līgumus ar Latvijas Universitāti par ES fondu ieguldījumu izglītības un zinātnes infrastruktūrā
Šodien, 10. novembrī, Centrālā finanšu  un līgumu aģentūra (CFLA) un Latvijas Universitāte parakstīja līgumus par divu ES fondu projektu īstenošanu, paredzot izglītības un zinātnes infrastruktūrā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) ieguldīt vairāk nekā 34 miljonus eiro. Apjomīgākais no projektu mērķiem – jaunās Zinātņu mājas būvniecība.
10.11.2017.
Kuldīgā notiks seminārs par labo praksi ES fondu projektu īstenošanā
Trešdien, 15. novembrī, Kuldīgā notiks seminārs Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
09.11.2017.
Ar ES fondu atbalstu pilnveidos ūdenssaimniecību Rīgā un Daugavpilī
Ieguldījumiem sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu projektos, uzlabojot to pieejamību un kvalitāti, projektu iesniegumu atlases trešajā  kārtā no Kohēzijas fonda (KF) ir pieejami vairāk nekā 11,7 miljoni eiro. Projektus šajā kārtā īstenos Rīgā un Daugavpilī.
07.11.2017.
TIEŠRAIDE: seminārs "Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā"
Trešdien, 8. novembrī, no plkst. 9.30 tiešraide semināram par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
07.11.2017.
CFLA seminārā sniegs ieteikumus ES fondu projektu īstenošanā
Trešdien, 8. novembrī, Rīgā notiks seminārs Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā. Semināru būs iespējams vērot arī tiešraidē.
03.11.2017.
Konference "Nākotne un izvēles. ES fondi"
Šodien, 3. novembrī, atzīmējot Centrālās finanšu un līgumu aģentūras 20. pastāvēšanas gadskārtu, notika konference "Nākotne un izvēles. ES fondi". Aicinām konferences norisi vērot videoierakstā.
02.11.2017.
Pieejams ES fondu atbalsts centralizētās siltumapgādes projektiem
Lai veicinātu energoefektivitāti un vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma saņemšanai. No Kohēzijas fonda (KF) otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā investīcijām siltumapgādē pieejami gandrīz 15 miljoni eiro.
02.11.2017.
CFLA rīko konferenci “Nākotne un izvēles. ES fondi”
Atzīmējot Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) 20. pastāvēšanas gadskārtu, 3. novembrī konferencē “Nākotne un izvēles. ES fondi” tiks meklētas atbildes uz attīstībai būtiskiem jautājumiem. Konferenci atklās finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.
31.10.2017.
Turpinās pretendentu pieteikšanās “Iepirkumu Gada balvai 2017”
Žurnāls “Iepirkumi” un “Iepirkumu Gada balvas 2017” organizatori informē, ka pieteikšanās konkursam tiek pagarināta līdz 10. novembrim.
27.10.2017.
Notiks semināri par labo praksi ES fondu projektu īstenošanā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējus un citus interesentus uz semināru par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā. Semināri notiks Rīgā, Kuldīgā, Rēzeknē, Cēsīs un Jelgavā.
26.10.2017.
TIEŠRAIDE semināram „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei”
Šodien, 26. oktobrī no plkst. 10.00 notiek seminārs - video konference par 9.2.4.2. pasākuma „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” projektu īstenošanu.
25.10.2017.
Zinātnisko projektu īstenošanai pieejams ES fondu finansējums
Lai īstenotu programmas “Apvārsnis 2020” virs kvalitātes sliekšņa novērtētos, bet finansējumu nesaņēmušos projektus, no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pieejami vairāk nekā 4 miljoni eiro. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra izsludina atklātu projektu atlasi ERAF līdzfinansējuma saņemšanai.
24.10.2017.
Eiropas Komisija apstiprina Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projektu
Eiropas Komisija apstiprinājusi finanšu ieguldījumu Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas otrās kārtas projektā, kur tā īstenošanai kopumā paredzēti vairāk nekā 29 miljoni eiro, no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējot 85% no kopējām attiecināmajām izmaksām. 
24.10.2017.
TIEŠRAIDE semināram “Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās”
Tiešraide semināram par 4.2.1.2. pasākuma “Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās” pirmās projektu iesniegumu atlases kārtas jautājumiem.
18.10.2017.
Uzsāk projektu atlasi atkritumu reģenerācijas projektiem
Lai samazinātu apglabājamo atkritumu daudzumu un attīstītu atkritumu reģenerāciju ar enerģijas atguvi no Latvijā radītajiem atkritumiem, projektu īstenošanai no Kohēzijas fonda (KF) pieejami vairāk nekā 9 miljoni eiro. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi līdzfinansējuma saņemšanai.
16.10.2017.
Ar ESF atbalstu izveidos izglītības kvalitātes monitoringa sistēmu
Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveidei pieejams Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējums – vairāk nekā 3,5 miljoni eiro. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Izglītības un zinātnes ministrijai saņemt ESF līdzfinansējumu projekta īstenošanai.
13.10.2017.
Akcijā “Dienas bez rindām 2017” sniegtas teju 8.5 tūkstoši konsultāciju par e pakalpojumiem
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) no 2017. gada 2. līdz 6. oktobrim organizēja akciju “Dienas bez rindām”, kas šogad norisinājās jau ceturto reizi. Tās laikā valsts un pašvaldību iestādēs sniegtas teju 8.5 tūkstoši konsultāciju par e-pakalpojumu lietošanu.
04.10.2017.
Nestāvi rindā - izmanto e-pakalpojumus!
No 2. līdz 6. oktobrim Centrālā finanšu un līgumu aģentūra piedalās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotā akcijā “Dienas bez rindām”. Tās laikā iedzīvotāji var uzzināt vairāk par valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, kā arī saņemt praktisku palīdzību e-pakalpojumu saņemšanā.
19.09.2017.
Zinātniskās institūcijas ar ES fondu atbalstu sekmēs starptautisko sadarbību
Lai sekmētu Eiropas Pētniecības telpas sadarbības projektu izstrādi un veicinātu Latvijas zinātnieku dalību starptautiskos pētniecības un tīklošanās pasākumos, 18 zinātniskajām institūcijām Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma saņemšanai.
15.09.2017.
Ar ES fondu atbalstu uzlabo arvien jaunus ceļu posmus
Šodien, 15. septembrī, Skaistkalnē tiek atklāts kārtējais ceļu posms, kas uzlabots ar Eiropas Savienības (ES) fondu  atbalstu. Tajā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem ieguldīti vairāk nekā 7 miljoni eiro.
14.09.2017.
Iesaisties – novērtē atsaucīgus klientu apkalpošanas speciālistus!
Jau trešo gadu pēc kārtas Centrālā finanšu un līgumu aģentūra piedalās Valsts kancelejas organizētajā kampaņā  “Laba servisa kustība” valsts pārvaldē, kurās iedzīvotāji tiek aicināti nobalsot par izcilu klientu apkalpošanu.
13.09.2017.
Pieejams ES fondu atbalsts bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādei
Lai attīstītu bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādi, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra izsludina atklātu projektu atlasi Kohēzijas fonda (KF) finansējuma saņemšanai. Investīcijām šajā nozarē no KF pieejams līdzfinansējums vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā.
12.09.2017.
Aktuāla informācija ES fondu finansējuma saņēmējiem
Lai paātrinātu Eiropas Savienības fondu investīciju ieviešanu un sekmētu projektu īstenošanas plānu izpildes disciplīnu, kā arī veicinātu naudas plūsmu, Ministru kabineta sēdē apstiprināti nosacījumi, kas jāņem vērā ES fondu finansējuma saņēmējiem.
11.09.2017.
Iepirkumu nozares speciālisti satiekas vienuviet
Žurnāls “Iepirkumi” sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju 2018. gada 18. janvārī organizē “Iepirkumu Gada balvu” un konferenci par jomas aktuālajiem jautājumiem. Iepirkumu Gada balva ir konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Iepirkumu nozari un veicināt tās attīstību Latvijā un Baltijā.
07.09.2017.
Ar ERAF atbalstu uzsāk Daugavas stadiona jauno tribīņu būvniecību
Uzsākot Daugavas stadiona jauno tribīņu būvniecību, šodien, 7. septembrī, notika svinīga ceremonija, kuras laikā pamatos tika ierakta vēsturiska kapsula ar kultūras un sporta vērtību vēstījumu. Projekta realizācija tiks īstenota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu vairāk nekā 37,5 miljonu eiro apmērā.
30.08.2017.
Ar ES fondu atbalstu sekmēs starptautisko sadarbību pētniecībā un inovācijās
Lai sekmētu Eiropas Pētniecības telpas sadarbības projektu izstrādi un veicinātu Latvijas zinātnieku dalību starptautiskos pētniecības un tīklošanās pasākumos, investīcijām pirmajā projektu atlases kārtā paredzēti vairāk nekā 16,6 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).
24.08.2017.
EK apstiprina Skanstes tramvaja ieceri
Saskaņā ar Finanšu ministrijas sniegto informāciju Eiropas Komisijā (EK) apstiprinājumu ir guvusi uzņēmuma Rīgas Satiksme (RS) Skanstes tramvaja līnijas izveides iecere, kuru paredzēts īstenot, izmantojot Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu.
22.08.2017.
EM: Atbalstam centralizētās siltumapgādes energoefektivitātes paaugstināšanai un vietējo AER izmantošanai būs pieejami vēl 14,9 miljoni eiro
Ekonomikas ministrija (EM) informē, ka Ministru kabinets šī gada 22. augusta sēdē apstiprināja projektu iesniegumu atlases otrās kārtas noteikumus centralizētās siltumapgādes sistēmas energoefektivitātes paaugstināšanas un vietējo AER izmantošanas veicināšanas atbalsta programmā. Energoefektivitātes pasākumu īstenošanai otrās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros būs pieejami 14,9 miljoni eiro.
21.08.2017.
Lielākā daļa ES fondu projektu autoceļu rekonstrukcijai – īstenošanā vai jau pabeigti
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un VAS “Latvijas valsts ceļi” ir noslēgušas līgumus par 90% no pieejamā Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma valsts galveno autoceļu uzlabošanai, savukārt reģionālo ceļu rekonstrukcijai noslēgti līgumi par 80% no paredzētā finansējuma, kas 2014. – 2020. gada plānošanas periodā atvēlēti ceļu kvalitātes uzlabošanai.
08.08.2017.
CFLA 2016. gada pārskatā apkopo būtiskākos notikumus
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) 2016. gada pārskatā ir apkopojusi nozīmīgāko informāciju par aģentūras paveikto aizvadītajā gadā, kad kopā ar citām ES fondu vadībā iesaistītajām iestādēm ir veikts kārtējais posms šajā “maratona distancē”, nemainīgi nodrošinot programmu praktisko ieviešanu – projektu atlasi, līgumu slēgšanu, projektu uzraudzību un izdevumu atbilstības kontroli.
07.08.2017.
Jauni noteikumi zaļā publiskā iepirkuma veikšanai
No jūlija spēkā stājušies Ministru kabineta noteikumi “Prasības zaļajam publiskajam iepirkumam un to piemērošanas kārtība”. Tie izstrādāti, lai veicinātu zaļo iepirkumu veikšanu, tādējādi samazinot publiskajos iepirkumos iegādāto preču, pakalpojumu un būvdarbu ietekmi uz vidi visā to aprites ciklā.
07.08.2017.
FM mudina ES fondu finansējuma saņēmējus pasteigties ar projektu īstenošanu
Finanšu ministrija izskatīšanai Ministru kabinetā ir iesniegusi ikmēneša informatīvo ziņojumu par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda investīciju ieviešanas statusu. Līgumi par projektu īstenošanu gandrīz visās jomās tuvojas pusei no ES fondu “aploksnes”, t.i. jau par 1,9 miljardiem eiro, 44% no kopējā ES finansējuma.
07.08.2017.
Siltumapgādes komersanti gatavi aktīvi izmantot ES fondu atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) atklātā projektu iesniegumu atlasē ir saņēmusi 85 projektu iesniegumus par Kohēzijas fonda (KF) atbalstu energoefektivitātes veicināšanai un vietējo AER izmantošanai centralizētajā siltumapgādē. Iesniegtajos projektos plānotais KF līdzfinansējums veido 45 miljonus eiro - vairāk kā pieejams.
25.07.2017.
Atbalstam jaunu produktu ieviešanai ražošanā būs pieejami 34 miljoni eiro
Ministru kabinets šā gada 25.jūlija sēdē apstiprināja Ekonomikas ministrijas izstrādātos grozījumus atbalsta programmā uzņēmējiem “Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā”, atvieglojot komersantu iespējas sagatavot un īstenot projektus otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā.
21.07.2017.
Iesūti ES fondu projekta fotogrāfiju un laimē ceļojumu un fotoskolas nodarbību!
Eiropas Komisija ES fondu kampaņas #EUinMyRegion jeb “Eiropa manā reģionā” ietvaros aicina jebkuru interesentu līdz 27. augustam iesūtīt līdz trim fotogrāfijām ar ES fondu projektiem. No populārākajām un žūrijas izvēlētajām fotogrāfijām trīs labāko fotogrāfiju autori saņems braucienu uz Briseli divām personām Eiropas Reģionu un Pilsētu nedēļā 9. – 12. oktobrī un ielūgumu uz fotografēšanas darbsemināru.
21.07.2017.
Eiropas profesionālo prasmju nedēļa
Šogad 20. - 24. novembrī notiks Otrā Eiropas profesionālo prasmju nedēļa. Šīs nedēļas laikā visā Eiropā tiks īstenotas aktivitātes un pasākumi, lai demonstrētu izcilību profesionālajā izglītībā un apmācībā, tostarp arī Briselē notiks virkne pasākumu (konferences, semināri un noslēguma pasākums ar balvu piešķiršanu).
21.07.2017.
Tiek aktīvi īstenoti ES fondu projekti vides attīstības un transporta jomās
Finanšu ministrija (FM) izskatīšanai Ministru kabinetā (MK) ir sagatavojusi ikmēneša informatīvo ziņojumu par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondi) investīciju ieviešanas statusu.
07.07.2017.
Eiropas Komisija atzinīgi vērtē Latvijas ES fondu vadību un kontroli
Latvija ir saņēmusi Eiropas Komisijas pozitīvu atzinumu, kas apstiprina Latvijas ES fondu vadības un kontroles sistēmas efektīvu darbību, kas ļauj EK paļauties, ka Latvija ES fondus izmanto likumīgi un pareizi, ievērojot pareizas finanšu pārvaldības principu.  
03.07.2017.
Kompetences centri jaunajā periodā veikuši piektdaļu distances
Apkopojot informāciju par ieviešanas gaitu Eiropas Savienības fondu programmā kompetences centriem, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra secinājusi, ka pašreiz projektu īstenotājiem gandrīz izdodas sekot plānotajam laika grafikam, vērojamas vien nelielas novirzes.
26.06.2017.
Pieejams ES fondu finansējums multimodāla transporta mezgla izbūvei Torņakalnā
Lai veicinātu efektīvākas sabiedriskā transporta sistēmas izveidi, investīcijām multimodāla transporta mezgla izbūvē Daugavas kreisajā krastā pieejami vairāk nekā 6,6 miljoni eiro no Kohēzijas fonda. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Rīgas pilsētas pašvaldībai sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Savienības fonda līdzfinansējuma saņemšanai.
21.06.2017.
Notiks seminārs par energoefektivitātes paaugstināšanas projektu atlasi
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina interesentus piedalīties seminārā par Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu projektiem, kas veicinās energoefektivitāti un vietējo atjaunojamo enerģijas resursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē. No Kohēzijas fonda (KF) pirmajai projektu atlases kārtai paredzēti 35 miljoni eiro.
20.06.2017.
CFLA atbalsta Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projektu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (turpmāk - CFLA) ir izvērtējusi vēsturiski piesārņotās vietas – Inčukalna sērskābā gudrona dīķu – sanācijas otrā posma projektu un to atbalsta, virzot to tālākai iesniegšanai Eiropas Komisijā. Projekta realizācijai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) paredzēts līdzfinansējums vairāk nekā 24,8 miljonu eiro apmērā.
16.06.2017.
Pilnā sparā tiek vērtēti un apstiprināti ES fondu projekti
Finanšu ministrija izskatīšanai Ministru kabinetā ir sagatavojusi ikmēneša informatīvo ziņojumu par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda investīciju ieviešanas statusu. Šobrīd notiek intensīva projektu sagatavošana, vērtēšana un to ieviešanas uzsākšana.
13.06.2017.
Ar ES fondu līdzfinansējumu uzbūvē jaunu bērza saplākšņa ražotni Kuldīgā
Ar pieredzi, īstenojot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansētu projektu, dalās uzņēmuma STIGA RM īpašnieks Andris Ramoliņš, kurš rekordātrā tempā uzbūvējis jaunu ražošanas ēku laminētā bērza saplākšņa izgatavošanai.
07.06.2017.
Ar ES fondu atbalstu rekonstruēs Daugavas stadionu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir noslēgusi līgumu ar  VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” par kultūras un sporta kvartāla izveidošanu Grīziņkalna apkaimē, projekta realizācijai nodrošinot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu vairāk nekā 37,5 miljonu eiro apmērā.
06.06.2017.
TIEŠRAIDE: seminārs par ES fondu atbalstu integrētu teritoriālo investīciju projektiem
Trešdien, 7. jūnijā, no plkst. 13.00 tiešraide: informatīvais seminārs republikas pilsētu pašvaldībām par projektu vērtēšanas procesu un galīgās pārbaudes veikšanu ES fondu pasākumos, ko īsteno integrētu teritoriālo investīciju (ITI) atbalsta ietvaros.
01.06.2017.
Ar ES fondu atbalstu sekmēs medicīnas personāla pieejamību
Lai uzlabotu ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla pieejamību reģionos, no Eiropas Sociālā fonda (ESF) šī mērķa sasniegšanai paredzēti vairāk nekā 8,4 miljoni eiro. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir uzaicinājusi Veselības ministriju sagatavot projekta iesniegumu ESF finansējuma  saņemšanai.
31.05.2017.
Stiprinās krāpšanas apkarošanas iestāžu savstarpējo sadarbību
No 31. maija līdz 2. jūnijam Rīgā norisināsies pirmais no trīs semināru cikla par Eiropas Savienības (ES) finanšu interešu aizsardzības pasākumiem. Tā mērķis ir veidot un veicināt dažādu krāpšanas apkarošanā iesaistīto iestāžu savstarpējo sadarbību, kā arī zināšanu un pieredzes apmaiņu, kas būtiska sekmīgai cīņai par godprātīgu ES finanšu resursu ieguldījumu valsts ekonomikā.
29.05.2017.
Seminārs Rēzeknē “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) trešdien, 31. maijā, Rēzeknē rīko semināru Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
25.05.2017.
Apaļā galda diskusija par PostDocLatvia
Latvijas Jauno zinātnieku apvienība rīko Apaļā galda diskusiju, kas norisināsies 7. jūnijā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā. Tajā aicināti piedalīties pārstāvji no atbildīgajām institūcijām, augstskolu departamentu pārstāvji, potenciālie pēcdoktorantūras atbalsta saņēmēji un citus interesenti.
22.05.2017.
Cēsīs notiks seminārs “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) trešdien, 24. maijā, Cēsīs rīko semināru Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
16.05.2017.
Veikti grozījumi 4.1.1. specifiskā atbalsta mērķa projektu iesniegumu atlases nolikumā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra informē, ka 20.04.2017. ir veikti grozījumi Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē” projektu iesniegumu atlases nolikumā.
16.05.2017.
ES fondu projektu praktiskā ieviešana uzņem apgriezienus
Finanšu ministrija izskatīšanai Ministru kabineta izbraukuma sēdē Daugavpilī ir sagatavojusi ikmēneša informatīvo ziņojums par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda investīciju ieviešanas statusu. Statistika ir pozitīva un liecina par stabilu ES fondu projektu īstenošanas tempu pieaugumu.
15.05.2017.
CFLA seminārs Kuldīgā “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) trešdien, 17. maijā, Kuldīgā rīko semināru Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
10.05.2017.
Šogad prognozēta ES fondu atbalstīto projektu skaita dubultošanās
Trešdien, 10. maijā, Valmierā notika Kohēzijas politikas Eiropas Savienības Struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondi) Uzraudzības komitejas sēde, kurā tika izskatīts ES fondu ieviešanas progress un citi aktuālie jautājumi. Latvija ir sekmīgi noslēgusi ES fondu 2007. – 2013. gada plānošanas periodu un ļoti aktīvi ievieš esošajā plānošanas periodā pieejamos ES fondu līdzekļus.
10.05.2017.
CFLA: ES fondu investīcijas ceļā pie ieguldītājiem
Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda īstenošanas fāzē esošo programmu kopējais apjoms veido jau ap 80% no Latvijai pieejamā ES fondu finansējuma, liecina Centrālās finanšu un līgumu aģentūras apkopotā informācija.
03.05.2017.
Uzsāk atkritumu pārstrādes iekārtu izveides projektu atlasi
Lai attīstītu atkritumu pārstrādi, veicinot atkritumu vairākkārtēju izmantošanu, no Kohēzijas fonda investēšanai otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā ir pieejami vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.
03.05.2017.
Jelgavā notiks CFLA seminārs “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) trešdien, 10. maijā, rīko semināru Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
28.04.2017.
Pieejams ERAF finansējums Inčukalna gudrona dīķu sanācijai
Lai panāktu augsnes, grunts, pazemes un virszemes ūdeņu kvalitātes uzlabošanu, kā arī atjaunotu vides kvalitāti un novērstu iedzīvotāju veselības apdraudējumu, sanācijas darbu turpināšanai Inčukalna sērskābā gudrona dīķos no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pieejami  vairāk nekā 24,8 miljoni eiro.
28.04.2017.
Stradiņa slimnīcas infrastruktūras attīstīšanai pieejami 64 miljoni eiro no ERAF
Ieguldījumiem veselības aprūpes infrastruktūrā valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” ir paredzēts vairāk nekā 91 miljons eiro, no tiem 64 miljoni – no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF). Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu slimnīcai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu ERAF līdzfinansējuma saņemšanai.
25.04.2017.
TIEŠRAIDE: Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā
Trešdien, 26. aprīlī, no plkst. 10.00 tiešraidē - seminārs Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
25.04.2017.
TIEŠRAIDE: seminārs par ES fondu atbalstu ūdenssaimniecības attīstībai
Trešdien, 26. aprīlī, no plkst. 10.00 - informatīvā semināra tiešraide par 5.3.1. SAM “Attīstīt un uzlabot ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pakalpojumu kvalitāti un nodrošināt pieslēgšanās iespējas” projektu iesniegumu atlases otro kārtu.
25.04.2017.
TIEŠRAIDE: seminārs par projektu atlasi energoefektivitātes veicināšanas pasākumiem
Tiešraide trešdien, 26. aprīlī, no plkst. 11.00 - informatīvais seminārs par projektu iesniegumu sagatavošanu ES fondu programmā „Veicināt energoefektivitāti un vietējo AER izmantošanu centralizētajā siltumapgādē”.
24.04.2017.
Rīgā notiks CFLA seminārs “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) trešdien, 26.aprīlī, rīko semināru Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
21.04.2017.
CFLA pagarina iesniegšanas termiņu projektiem par energoefektivitātes paaugstināšanu ražošanas objektos
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir veikusi grozījumus 4.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē” projektu iesniegumu atlases nolikumā, pagarinot projektu iesniegšanas termiņu līdz 2017. gada 31. maijam.
19.04.2017.
ES fondu jomā nozīmīgs progress: augoši maksājumi projektos un noslēgts iepriekšējais periods
Otrdien, 18. aprīlī, Ministru kabinetā (MK) tika izskatīts Finanšu ministrijas (FM) ikmēneša informatīvais ziņojums par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondi) investīciju ieviešanas statusu. Laikā, kad noslēdzies ES fondu 2007. – 2013. gada plānošanas periods, ir apstiprināti ES fondu investīciju nosacījumi par 4,1 miljardiem eiro no kopējā ES fondu finansējuma 2014. – 2020. gada plānošanas periodā un vērojams īpaši dinamisks progress atbalsta ieviešanā.
18.04.2017.
Uzsāk energoefektivitātes paaugstināšanas projektu atlasi
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi par Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu projektiem, kas veicinās energoefektivitāti un vietējo atjaunojamo enerģijas resursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē. No Kohēzijas fonda (KF) pirmajai projektu atlases kārtai paredzēti 35 miljoni eiro.
13.04.2017.
Pieejams ES fondu finansējums ūdenssaimniecības projektiem
Ieguldījumiem sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu projektos, uzlabojot to pieejamību un kvalitāti, projektu iesniegumu atlases otrajā kārtā no Kohēzijas fonda (KF) ir pieejami vairāk nekā 45,4 miljoni eiro.
11.04.2017.
CFLA aicina uz semināriem “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējus un citus interesentus uz semināru par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā. Semināri notiks Rīgā, Jelgavā, Kuldīgā, Cēsīs un Rēzeknē.
07.04.2017.
Uzsāk atlasi sadzīves atkritumu pārstrādes projektiem
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu Eiropas Savienības fondu projektu iesniegumu atlasi par atbalstu sadzīves atkritumu pārstrādes pasākumiem, veicinot atkritumu vairākkārtēju izmantošanu. No Kohēzijas fonda (KF) pirmajā atlases kārtā investēšanai pieejami vairāk nekā 7,6 miljoni eiro.
03.04.2017.
Pieejams ES fondu finansējums ārstniecības personāla apmācībām
Ārstniecības nozarē strādājošo kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumos no Eiropas Sociālā fonda (ESF) paredzēts investēt vairāk nekā 19,3 miljonus eiro. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Veselības ministrijai sagatavot projekta iesniegumu ESF finansējuma saņemšanai.
31.03.2017.
Latvijas slimnīcās ar ES fondu atbalstu attīstīs infrastruktūru un uzlabos pakalpojumus
Lai uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību,  vairākās Latvijas ārstniecības iestādēs paredzēts ieguldīt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu to infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā. Pašreiz no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) slimnīcām projektu īstenošanai pieejami vairāk nekā 70 miljoni eiro.
31.03.2017.
Ar ES fondu atbalstu attīstīs vides monitoringa sistēmu un veicinās sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā
Ieguldot Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu, Latvijā vismaz 112 vietās plānots veikt vides monitoringu, īstenot pasākumus vides kontrolei, kā arī izbūvēt un pilnveidot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru. No Kohēzijas fonda (KF) projektu īstenošanai pieejami gandrīz 12 miljoni eiro.
31.03.2017.
Noslēdzies ES fondu 2007. -2013. gada plānošanas periods: no tā ieguvis katrs iedzīvotājs
Līdz ar Finanšu ministrijas (FM) un Valsts kases sagatavoto noslēguma dokumentu iesniegšanu Eiropas Komisijā šī gada 31. martā oficiāli tiek slēgts Latvijas pirmais pilnais un līdz ar to panākumiem bagātākais ES fondu 2007. – 2013. gada plānošanas periods. Noslēguma dokumentu iesniegšana apliecina Latvijas spēju efektīvi pārvaldīt ES fondu ieviešanas sistēmu.
30.03.2017.
Pieejams ERAF finansējums pretplūdu pasākumu īstenošanai Ādažu novadā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Ādažu novada pašvaldībai sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par plūdu un krasta erozijas risku apdraudējuma novēršanu. Trešās projektu atlases kārtas ietvaros no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) šim mērķim paredzēti vairāk nekā 2,9 miljoni eiro
29.03.2017.
Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties pretkrāpšanas kustībā #atkrāpies!
Lai kopīgi cīnītos pret ēnu ekonomiku, korupciju un citām negodprātīgām darbībām, kas ietekmē valsts budžetu un kopējo sabiedrības labklājību, tiek īstenota valsts pārvaldes sociāli informatīvā kampaņa jeb pretkrāpšanas kustība – #atkrāpies! Kustības ilgtermiņa uzdevums ir panākt iedzīvotāju nulles toleranci pret krāpšanos mūsu valstī.
28.03.2017.
CFLA seminārs “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”
Trešdien, 29.martā,  plkst. 10.00 Altum konferenču telpā, Doma laukumā 4 Rīgā norisināsies ES fondu labās prakses seminārs ES fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem. 
21.03.2017.
Izmantojot ES fondu atbalstu uzlaboti 5 galveno un 2 reģionālo autoceļu posmi
Ar Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma atbalstu piecos valsts galvenajos un divos valsts reģionālajos autoceļu posmos veikta rekonstrukcija, uzlabojot to pieejamību un kvalitāti.
17.03.2017.
Augstskolas ar ES fondu atbalstu stiprinās kapacitāti un uzlabos studiju vidi
Latvijas augstākās izglītības un pētniecības iestādes ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu īstenos pasākumus to institucionālās kapacitātes stiprināšanai, kā arī uzlabos studiju vidi, lai palielinātu modernizēto studiju programmu skaitu zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātikas (STEM) jomā. Abu programmu ietvaros pašreiz pieejamais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir vairāk nekā 135 miljoni eiro.  
17.03.2017.
Izmantojot ES fondu atbalstu, Latvijā attīstīs videi draudzīgu TEN-T dzelzceļa tīklu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi ierobežotu projektu  iesniegumu atlasi Eiropas Savienības (ES) fondu programmā, kas paredzēta elektrovilcienu infrastruktūras attīstīšanai Latvijā. Šim mērķim paredzētais Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējums ir vairāk kā 318 miljoni eiro.
16.03.2017.
CFLA rīkotajā seminārā 29. martā – brīvu vietu vairs nav!
Vēršam arī uzmanību, ka seminārs tiek pārcelts uz citu norises vietu – tas notiks Doma laukumā 4, Rīgā, ALTUM konferenču zālē.
14.03.2017.
CFLA aicina uz semināru “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējus un citus interesentus uz semināru par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā. Seminārs notiks trešdien, 2017. gada 29. martā, Smilšu ielā 1, Rīgā. 
10.03.2017.
CFLA saskaņo RS Skanstes tramvaja projektu – tas atbilst ES fondu programmai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izvērtējusi Rīgas satiksmes (RS) iesniegtā Skanstes tramvaja līnijas projekta precizējumus, secinot, ka CFLA izvirzītie nosacījumi ir izpildīti. CFLA tādējādi atzinusi, ka ir iespējama šī projekta tālāka virzība tā kvalitātes vērtēšanai.  
09.03.2017.
TIEŠRAIDE: CFLA seminārs pašvaldībām par ES fondu atbalstu kultūras un dabas mantojuma attīstībai
Ceturtdien, 9.martā, no plkst. 11.00 tiešraidē - seminārs par projektu iesniegumu sagatavošanu ES fondu programmā, kas paredz atbalstu kultūras un dabas mantojuma attīstībai.
08.03.2017.
Ar ERAF atbalstu Latvijā attīstīs kultūras un dabas mantojumu
Lai aizsargātu un attīstītu kultūras un dabas mantojumu, pašvaldības ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu veiks investīcijas dažādos kultūrvēsturiskā mantojuma objektos  visos Latvijas novados, uzlabojot infrastruktūru, labiekārtojot vidi, atjaunojot ēkas un attīstot pakalpojumus iedzīvotājiem un tūristiem. Šim mērķim no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) ir paredzēti 35 miljoni eiro.
08.03.2017.
Ar ERAF atbalstu Valkā uzlabo infrastruktūru uzņēmējdarbības attīstīšanai
Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) noslēgtā vienošanās ar Valkas novada domi par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF)  līdzfinansēta projekta īstenošanu – Ielu pārbūve uzņēmējdarbības attīstībai Valkas novadā ir pabeigta un jau nodota ekspluatācijā.
07.03.2017.
Latvijas eksperti dalīsies pieredzē ar Horvātijas speciālistiem finanšu instrumentu ieviešanā
No 7. līdz 9. martam pieredzes apmaiņas vizītē Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) ieradīsies delegācija no Horvātijas valdības institūcijām, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi finanšu instrumentu ieviešanas jomā.
02.03.2017.
TIEŠRAIDE: CFLA seminārs par ES fondu atbalstu atkritumu apsaimniekošanas jomā
Ceturtdien, 2.martā, no plkst. 11.00 tiešraidē - seminārs par projektu iesniegumu sagatavošanu ES fondu programmā, kas paredz atbalstu atkritumu dalītas savākšanas sistēmas attīstībai.
01.03.2017.
Ievērībai: 1.martā stājas spēkā izmaiņas publisko iepirkumu jomā
Šodien stājas spēkā jaunais Publisko iepirkumu likums. Jaunais Publisko iepirkumu likums paredz piemērot regulējumu pakalpojumiem un piegādēm no 10 000 eiro un būvdarbiem no 20 000 eiro. Līdz šim pakalpojumiem un piegādēm iepirkumu procedūra bija jāpiemēro no 4000 eiro, bet būvdarbiem – no 14 000 eiro. 
28.02.2017.
E-veselības projektos CFLA par neatbilstoši veiktiem atzīst maksājumus vairāk nekā 586 tūkstošu apmērā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pieņēmusi lēmumu par e-veselības projektos veikto izdevumu attiecināšanu, un, ņemot vērā trūkstošos pakalpojumus, par neatbilstoši veiktiem atzinusi izdevumus vairāk kā 586 tūkstošu apmērā jeb 5,78 % no izmantotā Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma.
24.02.2017.
CFLA noslēgti pirmie līgumi Latgales reģionā: ar ERAF atbalstu attīstīs infrastruktūru Krāslavā un Ludzā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) noslēgusi vienošanās ar Krāslavas un Ludzas novada domi par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF)  līdzfinansētu projektu īstenošanu – attīstīt infrastruktūru reģionos un veicināt privāto investoru piesaisti. Šie ir pirmie Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda projekti, kuru ieviešanu uzraudzīs CFLA Latgales reģiona nodaļa. 
23.02.2017.
Pabeigts pirmais ES fondu projekts ražošanas telpu izveidē: atklāj bērza saplākšņa ražotni Kuldīgā
Izmantojot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) noslēgtā līguma ietvaros, ir uzbūvēta jauna ražotne Kuldīgā, un bērza saplākšņa ražotājs SIA Stiga RM, trešdien, 22. februārī, atklāja jauno ēku. 
22.02.2017.
CFLA uzsāk projektu pieņemšanu ES fondu programmā vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi ierobežotu projektu iesniegumu atlasi Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu izglītības iestāžu mācību vides pilnveidošanai. Pašvaldībām pieejamais ERAF atbalsts programmas otrās un trešās kārtas ietvaros ir vairāk nekā 75 miljoni eiro. 
22.02.2017.
Vairākas pašvaldības ar KF atbalstu attīstīs videi draudzīgu autobusu transportu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu  sešām pašvaldībām gatavot un iesniegt projektus Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējuma ieguldīšanai, lai ar investīcijām autobusu satiksmē attīstītu videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru. Šim mērķim no KF līdz 2018. gada 31. decembrim paredzēti gandrīz 12 miljoni eiro.
21.02.2017.
Piesaki inovatīvākos ES fondu projektus konkursā “RegioStars Awards”
Eiropas Komisija aicina pieteikt konkursā “RegioStars Awards” veiksmīgākos, inovatīvākos un iedvesmojošākos ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu īstenotos projektus. Konkurss norisinās jau desmito gadu pēc kārtas, un tā mērķis ir izcelt labās prakses piemērus, tādējādi izglītojot un iedvesmojot arī citas ES dalībvalstis. Pieteikties aicinātas gan ES fondu vadībā iesaistītās institūcijas, gan paši ES fondu finansējuma saņēmēji.
15.02.2017.
Salu tilta atjaunošana turpinās Rīgas pilsētas integrētas transporta sistēmas attīstības programmas ietvaros
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir noslēgusi vienošanos ar Rīgas domi par Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma izmantošanu Salu tilta atjaunošanai. Tilta kompleksa atjaunošana tiks turpināta ar rekonstrukcijas darbiem un jauna tilta izbūvi Bieķengrāvja lejtecē, kā arī pilnībā izstrādātu būvprojektu otrās kārtas objektiem. Projektu plānots pabeigt līdz 2018. gada trešajam ceturksnim.
13.02.2017.
“Tīro tehnoloģiju” un citu nozaru komersanti un pētnieki attīstīs sadarbības tīklus: CFLA noslēdz līgumus Klasteru programmā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aktīvi slēdz līgumus par klasteru jeb sadarbības tīklu veidošanu, tādējādi uzsākot Klasteru programmas ieviešanu. Biedrības un nodibinājumi īstenos projektus, kuros plānotais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) ieguldījums ir vairāk kā 5 miljoni eiro.
13.02.2017.
CFLA pirmais līgums ūdenssaimniecības programmā un Zemgales reģionā: ar ERAF atbalstu attīstīs ūdensapgādes sistēmu Jelgavā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) un SIA Jelgavas ūdens ir noslēgusi vienošanos par Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansēta projekta īstenošanu - attīstīt un uzlabot ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pakalpojumu kvalitāti un nodrošināt pieslēgšanās iespējas Jelgavā. Šis ir pirmais Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda projekts, kurš tiks īstenots Zemgales reģionā, un tā ieviešanu uzraudzīs CFLA Zemgales reģiona nodaļa.
09.02.2017.
Stiprinās sadarbību Eiropas Savienības fondu uzraudzības jomā
Ceturtdien, 9. februārī, Finanšu ministrija (FM) kā Krāpšanas apkarošanas koordinācijas dienests (AFCOS) sadarbībā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) organizēja tiesībsargājošo iestāžu ekspertu un Eiropas Savienības (ES) fondu vadošo un uzraugošo iestāžu pārstāvju tikšanos. Tajā notika diskusijas par efektīvākajiem risinājumiem savstarpējai sadarbībai un informācijas apmaiņai krāpšanas apkarošanas jomā.
02.02.2017.
CFLA uzsāk projektu pieņemšanu ES fondu programmā, kas paredz atbalstu atkritumu dalītas savākšanas sistēmas attīstībai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Kohēzijas fonda (KF) atbalstu atkritumu apsaimniekošanas nozarei, lai veicinātu dažāda veida atkritumu atkārtotu izmantošanu, pārstrādi un reģenerāciju. Kopējais pieejamais KF atbalsts ir vairāk kā 5 miljoni eiro.
24.01.2017.
Noslēgti pirmie ES fondu līgumi par atbalstu praktiskās ievirzes pētījumiem
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) sāk slēgt pirmos līgumus ar uzņēmumiem par Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenošanu Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajā programmā, kas paredz Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem.
18.01.2017.
TIEŠRAIDE: CFLA seminārs par ES fondu atbalstu energoefektivitātei pašvaldībās
Ceturtdien, 19.janvārī, no plkst. 12.30 tiešraidē - seminārs par projektu iesniegumu sagatavošanu ES fondu programmā, kas paredzēta energoefektivitātes paaugstināšanai un atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšanai pašvaldībās.
18.01.2017.
Eiropas Komisija ir uzsākusi aptauju par Viedās specializācijas stratēģijas pienesumu izaugsmei un darbavietu radīšanā Eiropā.
Informējam, ka Eiropas Komisija ir uzsākusi aptauju par Viedās specializācijas stratēģijas pienesumu izaugsmei un darbavietu radīšanā Eiropā. Aptaujas mērķis ir apkopot viedokļus un priekšlikumus, saprast pastāvošos izaicinājumus un identificēt labās prakses piemērus, ko izmantot turpmākai pētniecības un inovāciju jomas attīstīšanai, izmantojot Viedās specializācijas stratēģiju.
17.01.2017.
CFLA organizē semināru pašvaldībām par energoefektivitātes ES fondu projektu sagatavošanu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ceturtdien, 19.janvārī, rīko informatīvo semināru par projekta iesnieguma sagatavošanu Eiropas Savienības (ES) fondu programmā "Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās", kurā 2.kārtas ietvaros projektus iesniegt ir aicinātas pašvaldības, kas atrodas ārpus nacionālas nozīmes attīstības centriem.
17.01.2017.
ES fondu atbalsts sniegts vairāk nekā 65 tūkstošiem iedzīvotāju
Otrdien, 17. janvārī, Ministru kabinetā (MK) tika izskatīts Finanšu ministrijas (FM) ikmēneša informatīvais ziņojums par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondi) investīciju ieviešanas statusu. Līdz šim 2014. – 2020. gada plānošanas periodā vairāk nekā 65 tūkstošiem bezdarbnieku, izglītībā vai apmācībā neiesaistīto jauniešu, kā arī sociālā darba speciālistu ir sniegts Eiropas Sociālā fonda atbalsts profesionālās kvalifikācijas celšanā. 
06.01.2017.
LNB ar ERAF atbalstu digitalizēs kultūras mantojumu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB) sagatavot un iesniegt projektu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma izmantošanai, kas paredzēts kultūras mantojuma digitalizēšanai. Kopumā programmā no ERAF plānoti 11,9 miljoni eiro.
02.01.2017.
Aicinām skatīties tiešraidē semināru par ES fondu atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Kohēzijas fonda (KF) atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos, un otrdien, 3. janvārī, plkst. 11.00 rīko semināru par projektu sagatavošanu un iesniegšanu.
KLIENTU APKALPOŠANAS CENTRS
Meistaru iela 10, Rīga
Tālrunis: (+371) 66939777
E-pasts: info@cfla.gov.lv
KORESPONDENCES
ADRESE
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra,
Smilšu iela 1,
Rīga (Vecrīga),
LV-1919

E-pasts oficiālai sarakstei cfla@cfla.gov.lv
Maijs 2021
 • P
 • O
 • T
 • C
 • P
 • S
 • Sv
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot vietnes apskati Jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk
Piekrītu