• Smilšu iela 1,
 • Rīga, LV-1919,
 • tālr. 22306116,
 • fakss 67357841,
 • e-pasts cfla@cfla.gov.lv,
 • www.cfla.gov.lv
23.12.2016.
CFLA: RS jāprecizē un jāpapildina Skanstes tramvaja projekts
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pieņēmusi starplēmumu par Rīgas satiksmes (RS) iesniegto Skanstes tramvaja līnijas projektu, kurā norādīti nosacījumi un papildu prasības, kas jāizpilda, iesniedzot projektu atkārtoti.
22.12.2016.
Ar ES fondu atbalstu taps publiskās pārvaldes IKT arhitektūras pārvaldības sistēma
Ir noslēgta pirmā vienošanās par projekta īstenošanu Eiropas Savienības (ES) fondu programmā, kas paredzēta publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) platformu izveidei, optimizēšanai un attīstībai. Projektu īstenos Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).
20.12.2016.
Parakstīts pirmais līgums par veselības veicināšanas pasākumu īstenošanu
Otrdien, 20.decembrī, Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) parakstīts pirmais līgums programmā, kura paredz Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansējumu pasākumiem sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei. Pirmais līgums noslēgts ar Gulbenes novada domi.
16.12.2016.
Noslēgti pirmie ES fondu līgumi par ražošanas telpu un infrastruktūras izveidi vai rekonstrukciju
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ar pieciem uzņēmumiem ir noslēgusi līgumus par Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenošanu programmā, kas paredz Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai. Plānoto investīciju amplitūda šo projektu ietvaros ir no 780 tūkstošiem eiro līdz 1,8 miljoniem eiro.
13.12.2016.
ES fondi motivē uzņēmumus attīstīt inovatīvu ražošanu
Pirmdien, 12. decembrī, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pieņēmusi lēmumus par ES fondu atbalsta piešķiršanu uzņēmumiem eksperimentālas tehnoloģijas izgatavošanai vai iegādei ražošanas vajadzībām. Atlases rezultāti ļauj secināt, ka Latvijā ir spējīgi komersanti, kuri savos ražošanas procesos izstrādā un ievieš inovatīvus risinājumus.
12.12.2016.
CFLA izsludina projektu atlasi par ES fondu atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos; aicina vērot semināra tiešraidi
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi Ekonomikas ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Kohēzijas fonda (KF) atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos. Kopumā šim mērķim pieejamais KF finansējums ir 32,5 miljoni eiro.
06.12.2016.
Pieredzes apmaiņas vizītē CFLA ierodas Horvātijas delegācija
Lai iepazītos ar Latvijas pieredzi Eiropas Savienības (ES) fondu programmu plānošanā un ieviešanā, vizītē Rīgā ieradušies pārstāvji no Horvātijas Ekonomikas un uzņēmējdarbības ministrijas. Vizīti Latvijā organizē Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA).
06.12.2016.
Atklātā diskusija par ES fondu iepirkumiem
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu un Iepirkumu uzraudzības biroju 6.decembrī rīko atklāto diskusiju 2014.-2020.gada plānošanas perioda Eiropas Savienības fondu finansējuma saņēmējiem "Jautājumi un atbildes par iepirkumiem Eiropas Savienības fondu ietvaros".
05.12.2016.
Pasniegtas Iepirkumu Gada balvas
Ceturtdien, 1.decembrī, pirmo reizi Latvijā norisinājās Iepirkumu Gada balvas pasniegšana un konference iepirkumu jomā, kuru apmeklēja teju 260 cilvēki. Svinīgais notikums norisinājās divās daļās - pirmajā daļā notika konference par publisko iepirkumu jomas jautājumiem, bet otrā daļa tika veltīta Iepirkumu Gada balvas pasniegšanai septiņās nominācijās.
02.12.2016.
Pašvaldībām iespēja ar ERAF atbalstu īstenot energoefektivitātes projektus
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu 43 pašvaldībām gatavot un iesniegt projektus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma ieguldīšanai, lai veicinātu energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Šim mērķim no ERAF līdz 2018. gada 31. decembrim paredzēti 14,7 miljoni eiro.
29.11.2016.
Ar ERAF atbalstu LIAA veicinās pētniecības rezultātu komercializēšanu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) sagatavot un iesniegt projektu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma izmantošanai, lai īstenotu pasākumus tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai. Programmā no ERAF līdz 2018.gada 31.decembrim paredzēti vairāk nekā 17,2 miljoni eiro.
25.11.2016.
ES fondu atbalstu varētu saņemt 74 praktiskas ievirzes pētījumu projekti
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pabeigusi projektu vērtēšanu Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem. Atbalstīti 74 projekti, un tajos plānotais kopējais ERAF un valsts budžeta līdzfinansējuma ieguldījums pārsniedz 39,6 miljonus eiro.
24.11.2016.
CFLA: lielākā daļa ES fondu programmu startējušas, sācies ieviešanas maratons
Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda programmu nosacījumu izstrādei dinamiski seko ieviešana - pašreiz īstenošanas fāzē esošo programmu kopējais apjoms veido jau ap 60% no Latvijai pieejamā ES fondu finansējuma, liecina Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) apkopotā informācija.
21.11.2016.
IUB: par prasībām iepirkumā attiecībā uz kvalifikācijas atzīšanu ar būvniecību saistītajās specialitātēs
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) ir sagatavojis skaidrojumu par iepirkuma dokumentācijā izvirzītajām prasībām attiecībā uz kvalifikācijas atzīšanu ar būvniecību saistītajās specialitātēs.
14.11.2016.
Ar KF atbalstu astoņās pašvaldībās attīstīs transporta infrastruktūru, lai veidotu sasaisti ar Eiropas transporta tīklu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu astoņām pašvaldībām sagatavot un iesniegt projektus Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējuma izmantošanai, lai nodrošinātu šo pilsētu infrastruktūras sasaisti ar Eiropas transporta tīklu (TEN-T). Programmā no KF līdz 2018. gada 31. decembrim paredzēti vairāk nekā 35 miljoni eiro.
11.11.2016.
Izsludināta atlase ES fondu programmā ieguldījumiem degradēto objektu un teritoriju revitalizācijai Rīgā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumus Rīgas domei un Daugavas stadionam sagatavot un iesniegt projektus Eiropas Savienības (ES) fondu programmā, kas paredzēta, lai revitalizētu degradētos objektus un teritorijas Rīgā. Programmā no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdz 2018. gada 31. decembrim paredzēti vairāk nekā 75 miljoni eiro.
10.11.2016.
Ar ESF atbalstu LBAS un LDDK vairākās nozarēs uzlabos divpusējo sociālo dialogu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai (LBAS) un Latvijas Darba devēju konfederācijai (LDDK) sagatavot un iesniegt projektus Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansējuma izmantošanai sociālā dialoga un uzņēmējdarbības vides uzlabošanai. Programmā no ESF paredzēti vairāk nekā 1,2 miljoni eiro.
08.11.2016.
Klasteru programmas ietvaros ERAF atbalstu varētu saņemt 13 projektu iesniegumi
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pabeigusi projektu sākotnējo vērtēšanu Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu klasteriem. Izvērtējot iesniegumus, 13 projekti apstiprināti ar nosacījumu, un tajos plānotais kopējais ERAF finansējums pārsniedz 5,3 miljonus eiro.
04.11.2016.
Ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei un rekonstrukcijai ERAF atbalstu varētu saņemt 40 projektu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pabeigusi projektu sākotnējo vērtēšanu Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai. Apstiprināti vai apstiprināti ar nosacījumu ir 40 projektu, un tajos plānotais kopējais ERAF ieguldījums pārsniedz 23,1 miljonu eiro.
04.11.2016.
CFLA tiekas ar Zemgales reģiona pašvaldību vadītājiem un sadarbības partneriem
Zemgales reģiona pašvaldību vadītāji un citi Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) reģiona sadarbības partnerorganizāciju pārstāvji š.g. 3. novembrī pulcējās CFLA nodaļā Jelgavā, lai iepazītos ar CFLA sniegto informāciju par aktualitātēm Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenošanā.
01.11.2016.
Notiks forumi “Atbalsts uzņēmējiem”
Novembrī un decembrī piecās Latvijas pilsētās notiks forumi “Atbalsts uzņēmējiem”, sniedzot komersantiem visaptverošu informāciju par šobrīd pieejamo un tuvākajā laikā plānoto atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un paplašināšanai.
01.11.2016.
Izmantojot no ESF pieejamos 27 miljonus eiro, skolās veidos individuālo kompetenču attīstības atbalsta sistēmu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības satura centram (VISC) sagatavot un iesniegt projektu Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansējuma izmantošanai, lai nodrošinātu izglītības pakalpojumu daudzveidību, uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus. Projektam no ESF līdz 2018. gada 31. decembrim paredzēti vairāk nekā 27 miljoni eiro.
28.10.2016.
Plūdu un krasta erozijas risku apdraudējuma novēršanai septiņās Latvijas pilsētās pieejami 25 miljoni eiro
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir atvērusi projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības (ES) fondu programmā plūdu un krasta erozijas risku apdraudējuma novēršanai. Kopumā šīs projektu atlases kārtas ietvaros no ERAF paredzēti vairāk nekā 25 miljoni eiro.
27.10.2016.
Koledžām pieejams ERAF finansējums studiju mācību vides uzlabošanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu vairākām koledžām sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu, lai saņemtu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu studiju programmu mācību vides pilnveidei. Projektu īstenošanai līdz 2018. gada beigām no ERAF paredzēti vairāk nekā 11,3 miljoni eiro.
26.10.2016.
Ceturtdien tiešraidē seminārs par ES fondu atbalstu Natura 2000 teritoriju labiekārtošanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi pašvaldībām vai to izveidotām iestādēm par infrastruktūras būvdarbu veikšanu Natura 2000 vai tai piegulošā teritorijā, un ceturtdien, 27. oktobrī plkst. 11.00 rīko semināru par projektu sagatavošanu un iesniegšanu.
17.10.2016.
CFLA aicina iedzīvotājus sniegt informāciju par krāpnieciskām darbībām ES fondu īstenošanā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra aicina ikvienu iedzīvotāju būt neiecietīgiem pret krāpnieciskiem gadījumiem ES fondu projektu īstenošanā, kā arī, saņemot šādu informāciju, nekavējoties ziņot gan CFLA, gan tiesībaizsardzības iestādēm.
11.10.2016.
Baltijas valstis apmainās ar ESF vadības pieredzi
Baltijas valstu aģentūras, kas saistītas ar Eiropas Sociālo fonda (ESF) finansēto projektu uzraudzību, š.g. 6. un 7. oktobrī tikās ikgadējā sanāksmē, lai apmainītos ar gūtajām zināšanām un pieredzi.
07.10.2016.
Seminārs par kvalitatīvu energoefektivitātes paaugstināšanas projektu sagatavošanu - 11. oktobrī
Š.g. 11. oktobrī Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum organizē semināru “Kvalitatīva daudzdzīvokļu un publisko ēku energoefektivitātes paaugstināšanas projektu sagatavošana”. Pasākumā aicināti piedalīties energoauditori, projektētāji un energoefektivitātes uzlabošanas projektu īstenotāji daudzdzīvokļu un sabiedriskajās ēkās.
07.10.2016.
Valkas pašvaldība izmantos ERAF finansējumu uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstīšanā
​​​​​​​Valkas novada dome un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) š.g. 5. oktobrī ir noslēgusi pirmo vienošanos par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma piešķiršanu 3.3.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām" ietvaros.  
05.10.2016.
Ar Latvijas pieredzi ES fondu vadības centralizācijā iepazīstas Igaunijas pārstāvji
Pieredzes apmaiņas vizītē šodien, 5. oktobrī, ir ieradusies delegācija no Igaunijas uzņēmējdarbības atbalsta institūcijas - "Enterprise Estonia", lai uzzinātu vairāk par Latvijas pieredzi Eiropas Savienības (ES) fondu vadības sistēmas centralizācijā, ņemot vērā, ka centralizācijas ideja tiek apsvērta arī Igaunijā.
03.10.2016.
CFLA aicina pašvaldības pieteikt projektus Natura 2000 teritoriju labiekārtošanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi pašvaldībām vai to izveidotām iestādēm par infrastruktūras būvdarbu veikšanu Natura 2000 vai tai piegulošā teritorijā. Projektu īstenošanai pieejami 3,4 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).
30.09.2016.
Tiek pagarināta pieteikšanās Iepirkumu Gada balvas 2016 nominācijām
Iepirkumu Gada balvas 2016 organizatori vēlas dot iespēju pieteikties tiem pretendentiem, kuri vēl nav paguvuši nosūtīt pieteikumu, tāpēc pieteikšanās nominācijām tiek pagarināta līdz 10. oktobrim.
23.09.2016.
Ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu modernizēs lidostu “Rīga”
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” sagatavot projekta iesniegumu par Kohēzijas fonda (KF) līdzekļu saņemšanu, lai veiktu uzlabojumus lidostā “Rīga” drošības un vides jomā. No KF šim mērķim pieejami gandrīz 10,8 miljoni eiro.
22.09.2016.
Ar ESF finansējumu veicinās gados vecāku cilvēku nodarbinātību
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA) pieteikties Eiropas Sociālā fonda finansējumam, lai īstenotu pasākumus gados vecāku nodarbināto personu darbaspēju saglabāšanai un nodarbinātības veicināšanai. No ESF šim mērķim paredzēti 9 miljoni eiro.
20.09.2016.
Sāk projektu atlasi energoefektivitātes veicināšanas pasākumiem valsts ēkās
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi ierobežotu projektu iesniegumu atlasi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstam energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanai valsts ēkās. No ERAF projektu iesniegumu atlases pirmajā kārtā šim mērķim ir paredzēti 70 miljoni eiro.
19.09.2016.
Izpildīti visi priekšnosacījumi, lai varētu uzsākt atbalsta sniegšanu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) un Attīstības finanšu institūcija “Altum” ir noslēgušas līgumu par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu finansēšanai dzīvojamajās ēkās, kā arī konsultāciju sniegšanai un informēšanai par pieejamo atbalstu.  
16.09.2016.
Ar ESF atbalstu veiks pasākumus, lai mazinātu priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD) sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai samazinātu priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus. No ESF projekta īstenošanai pieejams vairāk nekā 31 miljons eiro.
15.09.2016.
Pagarina termiņu praktiskas ievirzes pētījumu projektu vērtēšanai
CFLA informē, ka līdz 2016. gada 15. novembrim ir pagarināts projektu iesniegumu vērtēšanas termiņš praktiskas ievirzes pētījumu programmas ietvaros. Ņemot vērā iesniegto projektu iesniegumu skaitu un no tā izrietošo piesaistāmo Eiropas Komisijas ekspertu skaitu, nolemts pagarināt termiņu par lēmumu par projektu iesniegumu apstiprināšanu, apstiprināšanu ar nosacījumu vai noraidīšanu.
13.09.2016.
Iepirkumu nozares pārstāvji tiks godināti īpašā pasākumā
Lai popularizētu iepirkumu jomu Latvijā un tās nozīmi mūsdienu sabiedrībā, žurnāls “Iepirkumi” sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju 2016.gada 1.decembrī organizēs “Iepirkumu Gada balvu” un konferenci par publisko iepirkumu jomas jautājumiem.
09.09.2016.
Lielākā interese par ERAF finansējumu ražošanas telpu attīstīšanai – Rīgas plānošanas reģionā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) atklātā projektu iesniegumu atlasē par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai ir saņēmusi 77 projektu iesniegumus, un kopējais pieprasītais ERAF finansējums par gandrīz 19 miljoniem eiro pārsniedz programmā pieejamo. Sīvākā konkurence par ERAF finansējuma piesaisti ir Rīgas plānošanas reģionā, savukārt Latgales reģionam pieejamais finansējums ir lielāks par komersantu paredzētajām investīcijām ražošanas telpu attīstībai. 
08.09.2016.
Tuvāk klientiem – CFLA atver reģionālo nodaļu Jelgavā
Zemgales reģiona klientu ērtībām Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izveidojusi reģionālo nodaļu Jelgavā, tādējādi Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenotājiem ir iespējas saņemt CFLA pakalpojumus visos reģionos – jau vairāk nekā 10 gadus CFLA reģionālās nodaļas darbojas arī Cēsīs, Kuldīgā un Rēzeknē.
31.08.2016.
Ar ESF līdzfinansējumu attīstīs darba vidē balstītu mācību un prakses sistēmu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Darba devēju konfederācijai sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai profesionālo vidējās izglītības un arodizglītības iestāžu audzēkņiem nodrošinātu darba vidē balstītu mācību, kā arī mācību prakses iespējas. No ESF projekta īstenošanai pieejami 17,5 miljoni eiro.
29.08.2016.
Tramvaju infrastruktūras attīstībai pieejami 96 miljoni eiro no Kohēzijas fonda
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi projektu iesniegumu atlasi Kohēzijas fonda (KF) finansējuma saņemšanai, kas paredzēts tramvaju infrastruktūras attīstīšanai Rīgā, Daugavpilī un Liepājā.
29.08.2016.
Profesionālo iestāžu modernizācijai no ERAF pieejami 83 miljoni eiro
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir izsludinājusi projektu iesniegumu atlasi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma saņemšanai profesionālās izglītības iestāžu modernizācijai. Septiņpadsmit profesionālās izglītības un divu profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu pilnveidošanai no ERAF paredzēti vairāk nekā 83 miljoni eiro.
25.08.2016.
CFLA uzsāk ūdenssaimniecības attīstības projektu pieņemšanu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi pirmo atlases kārtu Kohēzijas fonda (KF) finansējuma saņemšanai ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pakalpojumu kvalitātes uzlabošanas projektiem. Šajā atlases kārtā uz 59 miljoniem eiro no KF var pretendēt 15 apdzīvotas vietas, kurās iedzīvotāju skaits ir lielāks par 10 000.
25.08.2016.
Izsludināta ESF projektu atlase nodarbināto profesionālās kompetences pilnveidošanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības attīstības aģentūrai (VIAA) sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus nodarbināto personu kompetences paaugstināšanai. No ESF šim mērķim pieejami vairāk nekā 21,5 miljoni eiro.
22.08.2016.
Dzelzceļa infrastruktūras modernizācijai pieejami vairāk nekā 107 miljoni no Kohēzijas fonda
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir izsludinājusi ierobežotu projektu iesniegumu atlasi par atbalstu dzelzceļa infrastruktūras modernizācijai un izbūvei, uz ko var pretendēt VAS “Latvijas Dzelzceļš”. Projekta īstenošanai no Kohēzijas fonda paredzēti vairāk nekā 107 miljoni eiro.
17.08.2016.
EM par būvkomersanta reģistrācijas apliecinājumu un būvspeciālistu sertifikātu izsniegšanu
Ekonomikas ministrija atgādina, ka kopš 2011.gada 19.februāra spēkā stājušās izmaiņas normatīvajos aktos, kas paredz, ka, reģistrējot komersantu būvkomersantu reģistrā, reģistrācijas apliecība vairs netiek izsniegt. Tā vietā būvkomersants saņem lēmumu par reģistrāciju būvkomersantu reģistrā. Kā arī kopš 2014.gada 7.oktobra būvspeciālistiem vairs netiek izsniegti sertifikāti papīra formātā, tā vietā būvspeciālists saņem lēmumu par sertifikāta iegūšanu.
12.08.2016.
Pagarināts projektu iesniegšanas termiņš atlasē “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei”
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) informē, ka ir veikti grozījumi darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” projektu iesniegumu atlases nolikumā, pagarinot projektu iesniegumu iesniegšanas termiņu:  līdz 2016. gada 22. septembrim pašvaldībām un līdz 2016. gada 13. oktobrim Slimību profilakses un kontroles centram.
04.08.2016.
Inovācijas veicinošu apmācību organizēšanai pieejams ERAF finansējums
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir izsludinājusi ierobežotu projektu iesniegumu atlasi par atbalstu apmācībām, kas veicinās inovācijas komercdarbībā. Latvijas investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai (LTRK) un  Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijai (LIKTA) no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) apmācību organizēšanai komersantiem ir paredzēti vairāk nekā 6,9 miljoni eiro.
02.08.2016.
ES fondu administrēšanā gūta vērtīga pieredze
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) darbības pārskatā ir apkopojusi būtiskāko informāciju par paveikto 2015. gadā. Aizvadītajā gadā apgriezienus uzņēma gan jaunais Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periods ar 4,4 miljardiem eiro projektu īstenošanai, gan tika pabeigti 2007. – 2013. gada plānošanas perioda projekti - CFLA pārraudzībā bija vairāk nekā tūkstotis projektu ar ES fondu līdzfinansējumu 720 miljonu eiro apmērā.
27.07.2016.
Pieejams ESF finansējums jauniešu karjeras atbalstam
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības attīstības aģentūrai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu jauniešu karjeras atbalsta pasākumus. Šim mērķim no ESF pieejami vairāk nekā 18 miljoni eiro.
27.07.2016.
CFLA izsludinājusi atlasi par ESF atbalstu izglītojamo talantu attīstībai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības satura centram sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu nacionāla un starptautiska mēroga pasākumus talantīgo jauniešu attīstīšanai: jauniešu zinātniski pētnieciskās darbības atbalstu, mācību olimpiāžu organizēšanu un jauniešu dalību starptautiskajās mācību olimpiādēs. Projekta īstenošanai pieejami 3,3 miljoni eiro.
25.07.2016.
Profesionālās izglītības kvalifikācijas ietvarstruktūras pilnveidošanai pieejams ESF finansējums
Lai pilnveidotu profesionālās izglītības saturu, aktualizētu un izstrādātu profesiju standartus un profesionālās kvalifikācijas prasības, kā arī izstrādātu profesionālās kvalifikācijas eksāmenu saturu, no Eiropas Sociālā fonda (ESF) paredzēts ieguldīt vairāk nekā 10 miljonus eiro. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības satura centram sagatavot projekta iesniegumu ESF finansējuma saņemšanai.
22.07.2016.
Lielo ostu attīstībai no Kohēzijas fonda pieejami 74 miljoni eiro
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Rīgas brīvostai, Ventspils brīvostai un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei iesniegt projekta iesniegumus Kohēzijas fonda (KF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus drošības līmeņa uzlabošanai ostās un novērstu problemātisko punktu radītos ierobežojumus Eiropas transporta tīkla infrastruktūras darbībā.
20.07.2016.
TIEŠRAIDE: seminārs par atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā
Šodien, 21. jūlijā, no plkst. 10.00 līdz 14.00 notiek seminārs par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā.
19.07.2016.
Pieejams ESF finansējums bērnu invaliditātes ekspertīzes sistēmas pilnveidošanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu, lai saņemtu Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansējumu bērnu invaliditātes ekspertīzes pakalpojuma kvalitātes uzlabošanas pasākumu īstenošanai. Šim mērķim paredzēti vairāk nekā 300 tūkstoši eiro.
15.07.2016.
CFLA Kurzemes reģiona nodaļā tiekas ar pašvaldību vadītājiem un sadarbības partneriem
Kurzemes reģiona pašvaldību vadītāji, kā arī pārstāvji no Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Kurzemes plānošanas reģiona š.g. 12. jūlijā pulcējās CFLA nodaļā Kuldīgā, lai iepazītos ar CFLA sniegto informāciju par aktualitātēm ES fondu projektu īstenošanā.
14.07.2016.
Pabeigts ES fondu projekts satiksmes uzlabošanai - autoceļa A9 posma pārbūve
Izmantojot Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā pieejamo finansējumu, ir pabeigta pārbūve valsts galvenā autoceļa A9 Rīga (Skulte) – Liepāja posmā ar tiltu pār Apšupi, veicot autoceļa segas un tiltu remontu 21,91 km garumā.
13.07.2016.
Veselības veicināšanas pasākumiem pašvaldībām pieejami 19,3 miljoni eiro
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumus pašvaldībām sagatavot un iesniegt projektu iesniegumus Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu atlases pirmās kārtas atlases ietvaros, lai īstenotu pasākumus vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei.
13.07.2016.
CFLA izsludina projektu atlases bijušo ieslodzīto integrācijai sabiedrībā un resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Ieslodzījuma vietu pārvaldei sagatavot un iesniegt projektus Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus bijušo bijušo ieslodzīto integrācijai sabiedrībā un darba tirgū, kā arī resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšanai.
13.07.2016.
CFLA izsludinājusi projektu atlasi par ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā; aicina vērot semināra tiešraidi
CFLA izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi Ekonomikas ministrijas sagatavotajā ES fondu programmā par ERAF atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā. Kopumā šim mērķim pieejamais ERAF finansējums ir 60 miljoni eiro.
07.07.2016.
Reģionālo biznesa inkubatoru un radošo industriju inkubatora attīstībā no ERAF ieguldīs 26 miljonus eiro
CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu LIAA sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu programmā, kas paredzēta reģionālo biznesa inkubatoru un radošo industriju inkubatora attīstīšanai. No ERAF šī mērķa īstenošanai pieejami 26,2 miljoni eiro.
06.07.2016.
Īstenošanā esošo ES fondu projektu kopējā summa strauji tuvojas 1 miljardam eiro
Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā pašreiz apstiprināto projektu kopējais apjoms ir vairāk nekā 800 miljoni eiro, un šis rādītājs turpina strauji kāpt, tuvojoties vienam miljardam eiro, liecina Centrālās finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) apkopotā informācija.
05.07.2016.
Pieejams ERAF finansējums inovāciju motivācijas programmai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Investīciju un attīstītības aģentūrai (LIAA) sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu inovāciju motivācijas programmas īstenošanai. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) inovācijas veicinošu pasākumu īstenošanai pieejami 4,5 miljoni eiro.
05.07.2016.
Sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumiem pieejams ESF finansējums
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Veselības ministrijai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai. Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības veicināšanai no ESF paredzēti vairāk nekā 14 miljoni eiro.
05.07.2016.
CFLA izsludinājusi projektu atlasi apmācību organizēšanai korupcijas novēršanas un ēnu ekonomikas mazināšanas jomā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts kontrolei pieteikties Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu projektu par valsts pārvaldes profesionālo pilnveidi labāka tiesiskā regulējuma izstrādei korupcijas novēršanas un ēnu ekonomikas mazināšanas jomā.
04.07.2016.
Degradēto teritoriju reģenerācijai pašvaldībām no ERAF pieejami vairāk nekā 264 miljoni eiro
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumus pašvaldībām sagatavot un iesniegt projektu iesniegumus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu otrās un trešās kārtas atlases ietvaros, lai īstenotu pasākumus, kas nodrošinās videi draudzīgu un vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.
01.07.2016.
Tikšanās CFLA Vidzemes reģiona nodaļā
Vidzemes reģiona pašvaldību vadītāji, kā arī pārstāvji no Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Vidzemes plānošanas reģiona š.g. 28. jūnijā pulcējās CFLA Vidzemes reģiona nodaļā Cēsīs, lai iepazītos ar CFLA sniegto informāciju par aktualitātēm Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenošanā.
01.07.2016.
SEMINĀRA TIEŠRAIDE: Seminārs par ERAF atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai
Šodien, 1. jūlijā, no plkst. 10.00 līdz 14.00 notiks informatīvais seminārs “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai”, kas tiks translēts tiešraidē internetā.
30.06.2016.
Atbalstam eksperimentālām tehnoloģijām vai pilotrūpnīcām paredzēti 60 miljoni eiro
Lai sekmētu uz inovācijām un pētniecību balstītu tehnoloģiju attīstību un jaunu, eksperimentālu pilotrūpnīcu izveidi, programmas „Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā” ietvaros pieejams Eiropas Reģionālās un attīstības fonda (ERAF) finansējums 60 miljonu eiro apmērā. Šāda veida programma Latvijā tiks īstenota pirmoreiz, un, iespējams, uzņēmēju piesardzīgās attieksmes dēļ pieteikšanās uz projektu atlasi tiks izsludināta vairākkārt.
27.06.2016.
Liela interese par ES fondu atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra atklātā projektu iesniegumu atlasē ir saņēmusi vairāk nekā 300 projektu iesniegumus par Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem. Atlases pirmajā kārtā kopējais pieejamais finansējums ir 25 miljoni eiro.
20.06.2016.
Ar ES fondu atbalstu stiprinās profesionālās izglītības pārvaldību un personāla kompetenci
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības satura centram sagatavot un iesniegt Eiropas Savienības fondu projekta iesniegumu profesionālās izglītības iestāžu efektīvas pārvaldības un iesaistītā personāla profesionālās kompetences pilnveidošanas pasākumu īstenošanai. Projektam no Eiropas Sociālā fonda paredzēti vairāk nekā 5 miljoni eiro.
20.06.2016.
Pašvaldībām pieejams ERAF finansējums komercdarbību veicinošas infrastruktūras attīstībai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumus pašvaldībām iesniegt  projektu iesniegumus uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstīšanai. Šim mērķim no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) kopumā paredzēti vairāk nekā 64 miljoni eiro.
13.06.2016.
Sāksies semināru cikls par ERAF projektu atlasi ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra aicina interesentus uz semināriem Ventspilī, Valmierā, Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā par projektu iesniegumu atlasi pasākumam “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai”. Šim mērķim pieejami 23,3 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).
08.06.2016.
CFLA un Altum paraksta nolīgumu par fondu fonda un finanšu instrumentu īstenošanu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir parakstījusi finansēšanas nolīgumu ar akciju sabiedrību „Attīstības finanšu institūcija Altum” (Altum) par fondu fonda un finanšu instrumentu īstenošanu, līdz ar to komersantiem kļūst pieejami Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētie finanšu instrumenti: mikro un starta aizdevumi, aizdevumu garantijas un akselerācijas fondi, ko izsniegs Altum.
06.06.2016.
Rīgas ostas un Rīgas pilsētas integrēšanai TEN-T tīklā pieejams ES fondu finansējums
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Rīgas pilsētas pašvaldībai sagatavot un iesniegt Eiropas Savienības (ES) fondu projekta iesniegumu Rīgas ostas un Rīgas pilsētas integrēšanai TEN-T tīklā. Projektam no Kohēzijas fonda (KF) paredzēti vairāk nekā 46 miljoni eiro.
03.06.2016.
Latgales reģiona pašvaldību vadītāji pulcējas CFLA reģionālajā nodaļā
Pašvaldību vadītāji no Latgales un tai tuvākajām Vidzemes pašvaldībām, kā arī pārstāvji no Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latgales plānošanas reģiona š.g. 31. maijā pulcējās CFLA Latgales reģiona nodaļā Rēzeknē, lai uzzinātu Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenošanai noderīgu informāciju.
03.06.2016.
CFLA izsludina projektu atlasi par atbalstu ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai; aicina uz semināriem
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi par atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai. Šim mērķim pieejami 23,3 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.
26.05.2016.
Uzaicina “Altum” iesniegt ES fondu projektu energoefektivitātes pasākumu finansēšanai un konsultāciju organizēšanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Attīstības finanšu institūcijai “Altum” sagatavot un iesniegt Eiropas Savienības fondu projekta iesniegumu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu finansēšanai dzīvojamajās ēkās, kā arī konsultāciju sniegšanai un informēšanai. Projektam no Eiropas Reģionālās attīstības fonda paredzēti līdz 107,4 miljoni eiro.
25.05.2016.
Veikti grozījumi "Praktiskas ievirzes pētījumi” projektu iesniegumu atlases nolikumā un tā pielikumos
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra informē, ka ir veikti grozījumi 1.1.1.1. pasākuma “Praktiskas ievirzes pētījumi” projektu iesniegumu atlases nolikumā un tā pielikumos. Projektu iesniegumu pieņemšanas termiņš ir pagarināts līdz 2016. gada 15. jūnijam.
19.05.2016.
Sāk projektu atlasi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas pasākumu īstenošanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Dabas aizsardzības pārvaldei sagatavot projekta iesniegumu Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai. Šim mērķim no KF paredzēti vairāk nekā astoņi miljoni eiro.
16.05.2016.
Uzsāk projektu atlasi klasteru programmā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi biedrībām un nodibinājumiem par sadarbības tīkla jeb klastera veidošanu kādā no tautsaimniecības nozarēm. Atlases pirmajā kārtā pieejami 5,8 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.
13.05.2016.
Atbalstam eksperimentālām tehnoloģijām vai pilotrūpnīcām būs pieejami 60 miljoni eiro
Šā gada 10. maija sēdē valdība apstiprināja EM izstrādāto atbalsta programma uzņēmējiem “Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā”, kuras mērķis ir veicināt komersantu produktivitātes un konkurētspējas paaugstināšanu, izstrādājot un ieviešot jaunus produktus un tehnoloģijas ražošanā, kā arī palielinot privātā sektora ieguldījumus pētniecībā, attīstībā un inovācijās.
13.05.2016.
Apstiprināta Inovāciju motivācijas atbalsta programma
EM informē, ka Ministru kabineta šā gada 10. maija sēdē apstiprināta jauna atbalsta programma uzņēmējiem - Inovāciju motivācijas programma, kuras mērķis ir motivēt perspektīvu ideju autorus uzsākt uzņēmējdarbību, izstrādājot inovatīvus risinājumus un uzsākot to ražošanu.
09.05.2016.
Turpinās semināru cikls par ERAF atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra aicina interesentus uz semināriem Jelgavā un Rīgā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējuma saņemšanas iespējām praktiskas ievirzes pētījumiem un izsludināto projektu iesniegumu atlasi .
05.05.2016.
Publicēti ieteikumi publisko iepirkumu jomā par atsevišķu direktīvas normu piemērošanu pārejas periodā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra informē, ka Iepirkumu uzraudzības birojs savā tīmekļa vietnē ir publicējis ieteikumus atsevišķu Direktīvas 2014/24/ES normu piemērošanā pārejas periodā.
02.05.2016.
Saeimas Eiropas lietu komisija sanāk uz sēdi CFLA
Šodien, 2. maijā, Centrālajā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izbraukuma sēdē uzņēma Saeimas Eiropas lietu komisiju. CFLA direktore Anita Krūmiņa deputātus iepazīstināja ar aktualitātēm aģentūras darbībā un Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju progresā.
28.04.2016.
TIEŠRAIDE: Notiek CFLA seminārs par ERAF atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem
Šodien, 29. aprīlī, Rīgā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiek seminārs par CFLA izsludināto projektu iesniegumu atlasi un ERAF atbalstu, kas pieejams pasākuma „Praktiskas ievirzes pētījumi” ietvaros.
28.04.2016.
Īstenos pasākumus Latvijas kā tūrisma galamērķa starptautiskās konkurētspējas attīstībai
CFLA ir parakstījusi līgumu ar LIAA par ERAF finansējuma piešķiršanu Latvijas kā tūrisma galamērķa starptautiskās konkurētspējas attīstībai prioritārajos tūrisma sektoros (darījumu un pasākumu tūrisms, labsajūtas tūrisms).
27.04.2016.
Rīgas pilsētas integrētas transporta sistēmas attīstībai pieejami vairāk nekā 70 miljoni eiro no Kohēzijas fonda
Lai samazinātu sastrēgumus uz Rīgas maģistrālajiem pārvadiem un novērstu infrastruktūras pārrāvumus esošo pilsētas maģistrālo ielu tīklā, no Kohēzijas fonda (KF) paredzēti vairāk nekā 70 miljoni eiro transporta sistēmas attīstībai. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Rīgas pilsētas pašvaldībai pieteikties KF finansējumam projektu īstenošanai.
20.04.2016.
Notiks semināru cikls par ERAF atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra aicina uz semināriem par izsludināto projektu iesniegumu atlasi un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu, kas pieejams pasākuma „Praktiskas ievirzes pētījumi” ietvaros.
19.04.2016.
Atbalstam ražošanas telpu attīstībai apstrādes rūpniecības uzņēmumiem būs pieejami 24,8 miljoni eiro
Ministru kabinets apstiprinājis Ekonomikas ministrijas izstrādāto jauno ES fondu programmu ražošanas telpu attīstībai apstrādes rūpniecības uzņēmumiem. Programmas kopējais finansējums ir 24,8 miljoni eiro, kuras ietvaros plānots atbalstīt vismaz 20 projektus un radīt vismaz 467 jaunas darba vietas.
15.04.2016.
Uzaicina NVA iesniegt ESF projektu darba tirgus apsteidzošo pārkārtojumu sistēmas izveidei
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Nodarbinātības valsts aģentūrai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus darba tirgus apsteidzošo pārkārtojumu sistēmas izveidei. Šim mērķim no ESF paredzēti 1,2 miljoni eiro.
13.04.2016.
Darba drošības uzlabošanai būs pieejams ES fondu finansējums
Darba drošības uzlabošanai, jo īpaši – bīstamo nozaru uzņēmumos - , no Eiropas Sociālā fonda (ESF) paredzēti vairāk nekā 10,7 miljoni eiro. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts darba inspekcijai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu ESF finansējuma saņemšanai.
13.04.2016.
Īstenos ESF projektu diskriminācijas mazināšanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Sabiedrības integrācijas fondam sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus diskriminācijas riskiem pakļauto iedzīvotāju integrācijai sabiedrībā un darba tirgū. Šim mērķim no ESF paredzēti vairāk nekā 5,7 miljoni eiro.
11.04.2016.
FM: Latvija būs sekmīgi izmantojusi visu iepriekšējā plānošanas perioda ES fondu finansējumu
Līdz ar 2015. gada 31. decembri noslēdzās ES fondu 2007.-2013. gada plānošanas perioda izmaksu attiecināmības periods, savukārt šī gada 31. marts bija pēdējais termiņš, kurā iestādes Valsts Kasē varēja iesniegt atbilstošus maksājumu dokumentus par īstenotajiem ES fondu projektiem. FM kā ES fondu vadošā iestāde informē, ka šajā plānošanas periodā Latvija būs spējusi pilnībā sekmīgi izmantot pieejamo ES fondu finansējumu – 4,53 miljardus eiro.
08.04.2016.
Noslēgta vienošanās par ES fondu projekta “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” īstenošanu
2016.gada 7.aprīlī starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Ceļu satiksmes drošības direkciju tika noslēgta vienošanās par projekta “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” īstenošanu.
07.04.2016.
Uzsāk projektu atlasi par ES fondu atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem
CFLA izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajā ES fondu programmā par ERAF atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem. Atlases pirmajā kārtā kopējais pieejamais finansējums ir 25 miljoni eiro.
05.04.2016.
Uzaicina VARAM iesniegt ES fondu projektu vienotas IKT sistēmas organizēšanai un uzraudzībai
CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu VARAM sagatavot un iesniegt ES fondu finansējuma saņemšanai projekta iesniegumu “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma”, kuram no ERAF paredzēti 3,8 miljoni eiro.
05.04.2016.
Mazo un vidējo uzņēmumu konkurētspējas veicināšanai tiks ieviesta jauna ES fondu programma – klasteru darbības atbalstam
Ministru kabinets šā gada 5. aprīļa sēdē apstiprinājis Ekonomikas ministrijas izstrādāto jauno ES fondu programmu klasteru darbības atbalstam.
05.04.2016.
CFLA uzņem delegāciju no Horvātijas ES fondu Revīzijas iestādes
Šodien, 5.aprīlī, pieredzes apmaiņas vizītē CFLA viesojas ES fondu Revīzijas iestādes pārstāvji no Horvātijas.
04.04.2016.
Izsludināta projektu atlase sociālo pakalpojumu atbalsta sistēmas pilnveidei
CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu Labklājības ministrijai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu ESF finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus sociālo pakalpojumu atbalsta sistēmas pilnveidei. Šim mērķim no ESF paredzēti vairāk nekā četri miljoni eiro.
30.03.2016.
Tiesu sistēmas attīstībai īstenots Prokuratūras informācijas sistēmas projekts
Par Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem Prokuratūra īstenojusi projektu, izveidojot informācijas sistēmu pamatdarbības un atbalsta funkciju veikšanai, kā arī nodrošinot jaunu e-pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem.
24.03.2016.
Seminārs kompetences centru pārstāvjiem par projektu iesniegumu sagatavošanu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF)finansējuma saņemšanai, lai kompetences centru ietvaros atbalstītu jaunu produktu un tehnoloģiju attīstību un ieviešanu ražošanā. Seminārs par ERAF atbalsta nosacījumiem un projektu iesniegumu sagatavošanu notiks š.g. 30. martā.
22.03.2016.
Plūdu risku mazināšanai lauku teritorijās būs pieejams ES fondu finansējums
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu VSIA ”Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” sagatavot un iesniegt projektu iesniegumus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus plūdu risku mazināšanai lauku teritorijās. Šim mērķim no ERAF kopumā paredzēti vairāk nekā 36 miljoni eiro.
22.03.2016.
Latvijai prognozējams visu pieejamo ES fondu investīciju ieguldījums
Otrdien, 22. martā, Ministru kabinetā (MK) tika apstiprināts Finanšu ministrijas (FM) regulārais informatīvais ziņojums par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta, Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas un Šveices sadarbības programmas investīciju progresu līdz 2015. gada 31.decembrim. ES fondu 2007.–2013. gada plānošanas perioda slēguma posmā prognozējams, ka Latvija būs spējusi pilnībā izmantot visas plānošanas periodā pieejamās ES fondu atbalsta investīciju iespējas.
18.03.2016.
Izsludināta projektu atlase pēcdoktorantūras pētījumu atbalstam
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības attīstības aģentūrai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma saņemšanai, lai attīstītu jauno zinātnieku prasmes un palielinātu zinātnisko kapacitāti. Šim mērķim no ERAF kopumā paredzēti vairāk nekā 54 miljoni eiro.
18.03.2016.
Ar ES fondu atbalstu piedalīsies starptautiskos izglītības jomas pētījumos
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Izglītības un zinātnes ministrijai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai piedalītos starptautisku organizāciju īstenotajos pētījumos. Šim mērķim no ESF paredzēti vairāk nekā divi miljoni eiro.
15.03.2016.
Labāk aprīkotas ģimenes ārstu prakses vietas
Pabeigta projektu īstenošana un veiktas Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļu izmaksas par vairākiem apjomīgiem ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju infrastruktūras uzlabošanas projektiem Rīgā un citviet, materiāltehniski nodrošinot un pilnveidojot primārās veselības aprūpes sniedzēju tīklu.
14.03.2016.
Noslēdz līgumu par starptautiskās konkurētspējas veicināšanas pasākumu īstenošanu
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir parakstījusi līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu starptautiskās konkurētspējas veicināšanas pasākumu īstenošanai, atbalstot uzņēmējdarbību un ieiešanu ārvalstu tirgos. No ERAF šim mērķim paredzēti vairāk nekā 30,8 miljoni eiro.
11.03.2016.
Kompetences centriem no ERAF pieejami 25 miljoni eiro
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi atklātu projektu iesniegumu atlasi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma saņemšanai, lai kompetences centru ietvaros atbalstītu jaunu produktu un tehnoloģiju attīstību un ieviešanu ražošanā. Šim mērķim no ERAF otrajā atlases kārtā pieejami vairāk nekā 25 miljoni eiro.
09.03.2016.
Finišējuši vēl seši ģimenes ārstu prakses vietu pilnveidošanas projekti
Ģimenes ārstu prakses vietu infrastruktūra, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma piesaistes projektus, pilnveidota Jaunjelgavā, Alsungas novadā, Raunas novada Drustu pagastā, Dundagas novada Kolkas pagastā, Rīgā un Salaspils novadā.
08.03.2016.
Izsludināta projektu atlase valsts reģionālo ceļu kvalitātes uzlabošanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu VAS “Latvijas Valsts ceļi” sagatavot un iesniegt projektu iesniegumus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma saņemšanai, lai uzlabotu valsts reģionālo autoceļu pieejamību un to kvalitāti. Autoceļu infrastruktūras saglabāšanas pasākumiem, tai skaitā reģionālo autoceļu pārbūvei un virsmas nestspējas stiprināšanai, vienlaikus uzlabojot ceļu satiksmes drošību, no ERAF kopumā paredzēti vairāk nekā 235 miljoni eiro.
02.03.2016.
Pabeigti vēl divi ģimenes ārstu prakšu uzlabošanas projekti
Rīgas 1. slimnīcā, Suntažos un Ogrē īstenoti ģimenes ārstu prakses infrastruktūras attīstības projekti, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu.
01.03.2016.
Daugavpilī un Kuldīgā attīstīta ģimenes ārstu prakšu infrastruktūra
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu Daugavpilī un Kuldīgā īstenoti 2007. – 2013. gada plānošanas perioda aktivitātes “Ģimenes ārstu tīkla attīstība” projekti.
29.02.2016.
Ārlietu ministrija pabeigusi projektu e-pārvaldes sekmēšanai
Par Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem īstenots projekts, kura ietvaros uzlabota un papildināta vienotās ārlietu dienesta dokumentu vadības sistēma.
26.02.2016.
Ierobežotas atlases ievaros iesniegs projektu pasākumu īstenošanai, lai veicinātu investīcijas pētījumu un attīstības jomā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Ekonomikas ministrijai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma saņemšanai, lai nodrošinātu uzraudzību pasākumu kompleksam, kas paredzēts Eiropas Savienības fondu plānā - pētījumu un attīstības investīciju veicināšanai. Šim mērķim no ERAF pieejams 1 miljons eiro.
16.02.2016.
Eiropas Komisija izsludinājusi ES fondu projektu konkursu “RegioStars Awards”
Arī šogad EK veiksmīgākos, inovatīvākos un iedvesmojošākos ar ES līdzfinansējumu īstenotos projektus aicina pieteikt konkursā “RegioStars Awards”. Tā mērķis ir izcelt labās prakses piemērus, tādējādi izglītojot un iedvesmojot arī citas ES dalībvalstis.
10.02.2016.
Izsludināta projektu atlase tiesu un tiesībsargājošo institūciju personāla kompetences stiprināšanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Tiesu administrācijai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus tiesu un tiesībsargājošo institūciju personāla kompetences paaugstināšanai, tādējādi sekmējot komercdarbības vides uzlabošanu. No ESF šim mērķim paredzēti vairāk nekā 9 miljoni eiro.
09.02.2016.
Aicina piedalīties aptaujā par ESF ieguldījumu 2007. – 2013. gada plānošanas periodā
Eiropas Komisija 2007. – 2013. gada ES fondu plānošanas perioda ESF ieguldījumu noslēguma izvērtēšanas ietvaros ir uzsākusi sabiedrības aptauju.
03.02.2016.
Izsludināta projektu atlase starptautiskās konkurētspējas veicināšanai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai sagatavot un iesniegt projektu iesniegumus Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma saņemšanai starptautiskās konkurētspējas veicināšanas pasākumu īstenošanai. No ERAF šim mērķim paredzēts vairāk nekā 51 miljons eiro.
29.01.2016.
Izsludina projektu atlasi interneta pieejamības uzlabošanai
CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma saņemšanai elektronisko sakaru infrastruktūras uzlabošanai. Pirmajai projektu iesniegumu atlases kārtai no ERAF pieejami vairāk nekā 39 miljoni eiro.
29.01.2016.
Stradiņa slimnīcas jaunbūvētajam korpusam svin Spāru svētkus
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu īstenotajam projektam - Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa 1. kārtas jaunbūvei - šodien, 29. janvārī, tiek atzīmēti Spāru svētki.
28.01.2016.
Izsludināta projektu atlase kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobācijai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības satura centram (VISC) sagatavot un iesniegt projekta pieteikumu Eiropas Sociālā fonda finansējuma saņemšanai, lai nodrošinātu kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobāciju atbilstoši vispārējās izglītības obligātā satura aprakstam un mācību satura ieviešanu pirmsskolas izglītības, pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē.
27.01.2016.
Notiks seminārs biedrībām par projektu iesniegumu sagatavošanu
Trešdien, 3. februārī, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) organizē semināru par projektu iesniegumu sagatavošanu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma saņemšanai nodarbināto apmācībām, uz kuru aicinātas biedrības, kas ieinteresētas organizēt savu uzņēmēju darbinieku apmācības.
26.01.2016.
Noderīgi: EK sagatavojusi publiskā ieprikuma vadlīnijas
Eiropas Komisija ir sagatavojusi vadlīnijas par publiskā iepirkuma jautājumiem, sniedzot ieteikumus praktizējošiem speciālistiem par to, kā nepieļaut tipiskākās kļūdas projektos, kas finansēti no Eiropas strukturālajiem un investīciju fondiem.
22.01.2016.
Uzsāk projektu atlasi nodarbināto apmācībām
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi biedrībām par apmācību organizēšanu nodarbinātajiem. Atlases pirmajā kārtā pieejami 9 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.
21.01.2016.
Katlakalna baznīcā pabeigti restaurācijas darbi
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu īstenots projekts Katlakalna evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur veikta baznīcas logu un durvju restaurācija un nodrošināta vides pieejamība.
20.01.2016.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā ar ERAF atbalstu rekonstruēts Operāciju bloks
Piektdien, 22. janvārī, tiks atklāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas daudzfunkcionālais Operāciju bloks, kura rekonstrukcijā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ieguldīti vairāk nekā 11,9 miljoni eiro.
14.01.2016.
CFLA viesojas Bulgārijas Finanšu ministrijas pārstāvju delegācija
Lai iepazītos ar Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pieredzi valsts atbalsta uzraudzībā Eiropas Savienības (ES) fondu projektu kontekstā, šodien, 14.janvārī, aģentūrā viesojas delegācija no Bulgārijas Finanšu ministrijas.
12.01.2016.
Izsludināta projektu atlase par atbalstu speciālistiem darbam ar riska situācijā esošiem bērniem
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai sagatavot un iesniegt Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta projekta pieteikumu par pasākumu kopumu speciālistu atbalstam darbam ar bērniem, kuriem ir saskarsmes grūtības vai uzvedības traucējumi, kā arī vardarbības mazināšanai ģimenēs.
KLIENTU APKALPOŠANAS CENTRS
Meistaru iela 10, Rīga
Tālrunis: (+371) 66939777
E-pasts: info@cfla.gov.lv
KORESPONDENCES
ADRESE
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra,
Smilšu iela 1,
Rīga (Vecrīga),
LV-1919

E-pasts oficiālai sarakstei cfla@cfla.gov.lv
 • P
 • O
 • T
 • C
 • P
 • S
 • Sv
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 2020-10-09

  • Vebinārs “Esošās un plānotās izmaiņas KPVIS projektu iepirkumu datu uzkrāšanā un administrēšanā”
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 2020-10-20

  • CFLA rīko attālinātas apmācības Horvātijas Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai par ES fondu administrēšanu
 • 21
 • 2020-10-21

  • CFLA rīko attālinātas apmācības Horvātijas Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai par ES fondu administrēšanu
 • 22
 • 2020-10-22

  • CFLA rīko attālinātas apmācības Horvātijas Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai par ES fondu administrēšanu
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot vietnes apskati Jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk
Piekrītu